| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Máme druhé dítě aneb První rok se nezastavíš

Ahojte, mám děti 15 měsíců po sobě, mladšímu jsou teď 3 týdny. Připravovala jsem se opravdu poctivě - staršího syna jsem celé těhotenství vedla k samostatnosti, byt jsem zařídila tak, aby si zde mohly děti hrát aniž bych jim musela neustále stát za zadkem a hlídat ať si něco neudělají, starší syn spí s taťkou v pokojíčku a já spím s mimčem v ložnici... Pořídila jsem si tandemový kočárek a šátek na nošení... Ale, realita je trochu jiná a řeším úplně jiné věci než ty, na které jsem se připravovala... Malému se v šátku nelíbí, a platí na něho úplně jiné fígle než na staršího. V mnoha věcech je to i jednodušší než jsem čekala - malý se třeba nechá udundat dudlíkem (to u staršího neznám), unavená nejsem i když kojím třeba celou noc v kuse, a starší syn je o mnoho samostatnější než jsem předpokládala. A je fixovaný na taťku takže to, že se mu už tolik nevěnuju, mu nějak nevadí...
Ale i tak, neřešitelných situací se nám dostává bohatě - co udělat jako první...? Manžel mi radí, že mám dělat první to, co je prostě důležitější. Ale, jak si má člověk v takové situaci narychlo vybrat... Chce to prostě cvik, naučit se nějaký systém, vymyslet různé fígle jak třeba dělat víc věcí najednou. A trocha nedhledu.
A na pár důležitých věcí jsem už přišla - dělat vše tak, jak radí různí odborníci na péči o dítě, to prostě nejde. Prý nemám dítě nechat plakat - ale když pláčou oba, tak se přece nerozdvojím... Přebalovat před každým kojením, nenechávat dítě spát v rodičovské posteli (to znamená 20x za noc vstávat a dávat dítě do postýlky a zase ho z ní brát) a další takové chytré rady... Nejsem přece superman. Myslím, že člověk si na většinu věcí musí přijít sám co a jak a spoustu věcí prostě neřešit. Dítě pláče - to je normální, je to známka toho že je zdravé ale holt si musí zvyknout na to, že není samo, že má taky sourozence a že musí počkat. Ze začátku to bude s pláčem, ale chce to zachovat klid, všechno má svůj čas, dítě si dřív nebo později zvykne a trpělivost je přece ctností. A nemyslím si, že když jsou děti od sebe s větším věkovým rozdílem, že je to pak jednodušší.
Toť můj názor a zkušenosti. Zvládat se dá všechno :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.