| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak přežít den D aneb některé věci je lepší nevědět

I já jsem se setkala s něším podobným (a soudím že velká část těhulek). Ač to bylo naše první miminko, byla jsem na něco podobného připravena z předporodních kurzů. Věděla jsem že se zašnou vynořovat "věštkyně" které jedním pohledm nějlépe vědí kdy se miminko narodí, byla jsem připravena i na houstnoucí telefonáty a SMSky kdy už porodím. Bohužel na jednu věc jsem připravená nebyla. Když padnul náš poslední termín, tak dva dny na to jsme jeli do porodnice na monitor. Bohužel jakmile zjistili, že jsem 40+5 nejraději by mi porod vyvolali hned, lép řečeno, měla jsem v porodnici zůstat s tím, že druhý den prostě porod vyvolají. Nejprve jsem se snažila nějak argumentovat, že je ještě čas, ale pokud doktor bude chtít tak vás dostane jenou větou, například " Vzala byste si na svědomí aby vaše miminko umřelo.." no na tohle se dá těžko argumentovat. Jediné na co jsem se zmohla bylo, že prostě vyvolání odmítám a stejně si musím pro věci. A už když jsem to říkala, tak mi bylo jasné, že jediné co chci tak je být pryč a pokud možno tam už nikdy nemuset. Jistě nemusím popisovat že to byla naše nejdelší cesta z porodnice. Když jsem přestala brečet a srovanala si myšlenky v hlavě, tak jsme vybrali na poslední chvíli jinou porodnici, kde maminky nechávají 41+5 a pak teprve porod vyvolávají....
Za dva dny po téhle patálii se bez vyvolávání a v pohodě narodila naše Madlenka.
Vědět to číslo, to správné datum není až zas tak stresující, ale pro mě bylo stersující chování (i když někdy dobře míněné) mého okolí a pak nátlak v porodnici.

Uznávám, že jsou případy kdy je potřeba porod vyvolat, ale mě i Madlence se dařilo dobře, takže nic nikoho netlačilo k porodu jen to datum :-(

Hodně štěstí všem nastávajícím maminkám. A berte to datum s nadhledem.

Kačenka a Madlenka 5 týdnů

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.