| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak přežít den D aneb některé věci je lepší nevědět

...jenže mnou vypočtený termín se vždy velice lišil od termínu, který mi spočítali lékaři.
U první dcery jsem věděla termín početí. Pracovala jsem v Praze, manžel 100 km od Prahy - v našem nynějším domově - a tak jsme se viděli o víkendu a to ještě ne o každém. A tak se stalo, že jsem po 3 týdnech na "škole v přírodě" strávila víkend s manželem. Potom jsme se opět 2 týdny neviděli... Když mi lékař po čase řekl, že jsem těhotná, velmi rychle jsem si spočítala, že jsme otěhotněla "ten" víkend. Lékař o tom ale (podle termínu PM) nebyl přesvědčen. Řekl mi, že je to nesmysl, že jsem otěhotněla dříve a stanovil termín porodu na 8.3.. Časem - podle dalších vyšetření ultrazvukem a prvních pohybů - mi termín posunuli. Ale ne dopředu, jak jsem doufala, ale ještě "zpět", takže jsem měla porod očekávat 28.2. Když již bylo 10.3. a nic se nedělo, začali být lékaři nervózní. Marně jsem je přesvědčovala, že je čas. Bojovala jsem o každý den jako vlk. Dcera se nakonec narodila 21.3. (spontánně), měla 3,20 kg a byla naprosto OK.
U druhého dítěte jsem tyto potíže neočekávala. Vzhledem k tomu, že jsem byla těhotná po IVF, věděla jsem nejen den, ale i hodinu, kdy jsem otěhotněla. Také jsme věděla, že to nebylo v polovině cyklu, jak se tvrdí, ale protože mi vajíčka dozrávají později (a to by vysvětlovalo i to, že jsem i s prvním dítětem otěhotněla o víkendu 3,5 týdny po menzes) otěhotněla jsem 26. den cyklu. To ale odmítl můj gynekolog tady na malém městě uznat, jeho prostě učili, že termín otěhotnění je "první den poslední menstruace + 13 dní" a tak určil termín porodu na 23. července.
Dcera se neměla k tomu se narodit ještě 4 dny po tomtu - i když nesmyslně spočítaněm termínu - a lékaři mně přinutili jít si lehnout do porodnice. Po dalších dvou dncech mně (podle mého přesvědčení účelově) vyděsili sdělením, že je dítě přenášené, velké a že si bude smačkávat pupeční šňůru a tím bude mít nedostatrek kyslíku a že je MUSÍM nechat vyvolat porod. Podlehla jsem tomuto nátlaku, dcera se tedy narodila 30.7. (3,65 kg, žádné známky přenášení)) i přes moje přesvědčení, že ten správný den je 1.8.

Držím vám palce, aby byli vaši lékaři rozumnější a nenutili vás k vyvolávání porodu zbytěčně!

Ahoj a držte se
Simona

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.