| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Další dítě? Ne!

Udat na hlídání? No já nevím, já neudám ani jedno: manželovi rodiče na to fyzciyky nestačí a povaha tchyně taková, že jí bych své dítě nesvěřila ani na hodinu o samotě. A moji rodičové chodí oba do práce a starají se o 2 staré nemocné, každý jinde. Moje ségra je ještě na střední s nima, druhá na VŠ, ale ta je zas buď ve škole nebo na brigádách nebo na cestě a bydlí jinde a musela by jet daleko a máme se rádi, ale nemusíme být spolu pořád. Takže co? A že bychom někomu platili, aby nám hlídal? Nechceme, aby naše dítě vychovával někdo jiný. Máme své hodnoty a ty chceme předat. Mě naši taky nikam neodkládali - jasně, k babi o prázdninách, na tábor a tak, ale ne když jsem byla nemocná, že bych byla s babi - když mi bylo zle, chtěla jsem přeci maminku. Dítě máme, že jsme ho chtěli, a to se vší odpovědností. Prostě některý věci nějaký čas neděláme. No a co? Když jsme si pořídili štěně, taky jsme nikam nemohli, teď je to zas mamlas, takže ho nemůžem dát někomu do bytu a na to, aby u nás někdo týden hlídal mamlasa si taky nehodlá nikdo brát dovolenou, co by tu dělal? Tak nejezdíme na jih k moři, kde by mamlas umřel, ale na sever, kde si to mamlas užije. S dítětem to samý: do divadla jdu s kámoškou, manžel preferuje kino, jde do kina s kámošem na film, na který chce, a já bych s ním na takový stejně nešla. Akorát prostě nejdeme spolu, no. Spolu můžeme jít, kdybychom chtěli, když jsme u našich nebo naši u nás, ale nám je stejně líp s mrňousem než bez něj. Oraz je samozřejmě občas potřeba, ale to si prostřídáme. Rozhodně radši oželíme nějakou akci spolu než že bychom oželeli to, že mrňous ví, že s ním je máma nebo táta a může se na to spolehnout. Umřela bych studem a lítostí, kdyby si dítě bolístku běželo pofoukat k chůvě. Znám takový případy a ty matky se diví, že k nim to dítě netíhne.
Pro rejpalky podotýkám, že dítě nečiníme na nás závislým, a rozhodně není v zajetí rodičů, kteří ho mají jako majetek a hodlají ho vlastnit po zbytek života. Jen prostě naše láska znamená, že raději obětujeme něco jiného než čas a vztah, který můžeme mít s naším prckem. Když je s ním manžel, nemám vůbec pocit, že bych prcka o něco šidila. Ale kdyby byl s chůvou, tak to teda jo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.