| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Další dítě? Ne!

Jano, Moniko, ono hrozně záleží na tom, jak často a od koho si dítě necháme pohlídat. Já jsem taky dost "nadšená" maminka, první syn byl ode mě přes noc pryč v době, kdy mu byly necelé dva roky. Mám poměrně malou potřebu odpočinku, ale někdy ho mít musím. I když mám velmi spolehlivé hlídání, tak mám přesto pocit, že se svými dětmi trávím HODNĚ času. Nechci být "drogová" matka, která si zakládá na tom, že se od dítěte nehnula 24 hodin denně několik let, ale chci být pro své děti tím nejdůležitějším člověkem. Moje maminka je ta nejskvělejší babička, kterou znám, ale přesto bych nechtěla, aby s ní moje děti trávily víc času než se mnou, ale hlavně - ona se mě nikdy o mé prvenství nikdy nesnažila připravit. Občas si naléhavě potřebuju odpočinout, ale jsem schopná odpočívat jen tehdy, když vím, že moje děti jsou s někým, s kým jsou šťastné.
Na druhou stranu - kdybychom s manželem neměli příbuzné, kteří občas rádi pohlídají, tak si někoho stálého na příležitostné pohlídání najdeme - i kvůli dítěti, aby mělo ještě někoho aspoň trochu blízkého. On si nutně musí odpočinout nejen rodič, ale i dítě - moc dobře si to pamatuji ze svého dětství.
A i když jsem momentálně šťastná maminka na plný úvazek, tak zastávám názor, že je pro dítě lepší spokojená maminka "na částečný" úvazek, než frustrovaná maminka na plný úvazek :-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.