| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Babičky kontra Mikuláš

Xantipo - to je trochu potíž. Nemohu se rodičům den nebo dva před Štědrým dnem nakvartýrovat do domu (oni i dcera jsou od nás 300 km, takže "na otočku" to moc nejde). Rodiče mají 85 let a přece jenom - i když jsou v dobré kondici - je pro ně "nájezd" 4 lidí a 2 psů trochu náročný.... Navíc mám soukromý krámek a tak si tak trochu nemohu z finanačních důvodů dovolit zavřít dva dny pře vánoci... Normálně máme otevřeno i na Štědrý den (do 15 hodin, pak se vyvenčí psiska a tak v půl páté sedáme k večeři...), letos jsme se s mužem dohodli, že ten Štědrý den tedy zrušíme a 23. až zavřeme sedneme do auta a přesuneme se do Brna. Ale když mamka si nechce přidělávat práci tím, že by zvala rodinu k nim - už si pár let zvakla, že se schází u bráchy, teď dokonce poslední tři roky u neteře, aby malá praneteř mohla jít brzy spát a "netrhala se zábava". Ale u tý praneteře se schází celá rodina - tak jako před lety u rodičů doma....
U dcery bychom zůstat nemohli, protože má s přítelem garsonku - nevlízáme se ...
Katko - problém je to, že hokud jsme to takto střídali - vánoce u našich, Silvestra u vašich, příští rok opačně.. (a dělali jsme to tak 15 let...) tak to žádné dostihy nebyly. Byla to pohoda. Naše dárky se daly pod stromek tam, kde jsme byli 24., od druhé babičky je děti dostaly po přesunu - že to tam Ježíšek nechal. U tchánovců jsme prostě rozabrali dárky a bylo, u nás dělali rodiče třeba 29. druhého Ježíška - pozvali ségru s dětmi, bráchy a tak. My jsme rodina, co hodně držíme pohromědě a máme moc pěkné vztahy. Proto mne tak mrzí, že když jsem muže přesvědčila, že bychom mohli jednou udělat vyjímku a strávit vánoce v Brna, tak to mamka nechce. Fakt je, že jsem ji celá léta říkala, že namá být tak sebeobětavá až o sebezničení..... a teď se to obrátilo proti mně :-). NE určitě to neberu nějak zle, vím (nebo tedy myslím si), že kdybych se ozvala bráchovi, že se k nim zveme n vánoce, byl by rád a vítal by to, ale bohužel bydlet bychom museli u rodičů a mamka se prostě rozhodla (v rámci zachování klidných svátků a dostatku sil), že by to na ně s tátou bylo moc a tak mi to řekla. Celý živo jsem ji učila, ať myslí více na sebe. Konečeně se to po osmdesátce naučila, měla bych být ráda :-)
Simča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.