| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mikuláš

Shodou okolností jsme včera navštívili UPMD v Podolí, mám tam registraci pro případ, kdyby porod doma tak docela nevyšel. Z šesti pražských porodnic je tato asi nejvíce mother-and-baby-friendly. Přesto mi porodní asistentka na dotaz, zda na mé přání bude dítě vyšetřeno v mé náruči, odpověděla, že nikoliv a to že kvůli tomu, aby poslech srdíčka nic nerušilo. Na další dotaz, zda je opravdu nutné, aby ty dvě hodinky na sále trávilo dítko místo v náruči v postýlce, odvětila, no samozřejmě, vždyť by vám mohlo vypadnout... Jsem odhodlaná nedat dítě z ruky (případně ho bude chovat tatínek), ale mrzí mě, že v tak citlivých chvílích člověk vůbec musí o takové samozřejmosti bojovat... :o(

Před pár týdny (dítko se na pár dní natočilo koncem pánevním) jsem v okolí pátrala po porodnici, kde by bylo možné, aby se během pobytu maminky na JIP po eventuelní sekci staral o novorozeně tatínek - tj. kde mají dostatek nadstandardních pokojů a tatínci na nich normálně bydlívají. Koukala jem na profil benešovské porodnice na aperio.cz a doslova mě šokovala věta "Porodnice neumožní partnerům žen po porodu sekcí, aby se mohli, po dobu indispozice matky po operaci, starat o dítě oni." Nechápu, jak mohou zákonnému zástupci dítěte zakazovat, aby o ně pečoval... Naštěstí dítko dostalo rozum a je už zase vzhůru nohama, jinak bychom jeli rodit do Vrchlabí, tam JIP údajně nemají a maminky po SC dávají na normální/nadstandardní pokoj.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.