| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč ženy na mateřské pijí II

Ale ano, mám to pod kontrolou ... kdyby ne, jsem v odmašťovně ... popíjím snad od 15 let ...jindy víc, jindy míň a z 90% víno.
Nikdy jsem nepila, když jsem byla těhotná a kojila jsem. Nepiju, když mám antibiotika, když si třeba vezmu něco na hlavu ... paral. a pod. a jsem nemocná. Nepiju, když ráno vstávám do práce.
Proto si troufám psát, že to umím kontrolovat, ale prostě se mi někdy nechce.
Prostě někdy chci nemyslet a nechovat se pořád tak dokonale a prostě někdy potřebuju vypnout ... a někdy se musím cítit jako omylný člověk, protože moje rodina a všichni okolo čekají, že už NIKDY neudělám žádnou chybu, protože, podle nich, jsem těch chyb už udělala několik a stačilo - rozvod, rozchod, smrt dalšího muže, několik zaměstnání.
Na popud všech jsem se zvedla a jdu dál, ale to vyžaduje - nedělat chyby. NEJDE TO, KAŽDEJ NĚCO MÁME A JÁ MÁM TO, ŽE KDYŽ MĚ NIKDO NEVIDÍ - PIJU. A CO? JINÍ DĚLAJÍ HORŠÍ VĚCI ZA STŘÍZLIVA.
Umím nepít, naučila jsem se nekouřit. A troufnu si říct, že jednu pro vždy a po dvaceti letech to taky nebyl med.
Jsem matka samoživitelka se třema dětma, na všechno jsem dost sama a každý den vstávám s neskutečnou zodpovědností a tak, když nejsou děti doma ... piju. Uleví se mi, pustím si céda hodně nahlas, zpívám, tančím ... někdo chodí vybíjet svoje stresy do posilky a fitka, ale já nemám ráda zpocená těla kolem sebe a nářky jiných, když sama mám všeho dost a když mám čas, jsem ráda jen a jen sama.
Tři roky mám slušnou práci a žiju, podle mé matky, KONEČNĚ "normálně", i když bez chlapa.
Mám svůj byt, svoje soukromí a to, co se doma děje, když tu nikdo není, po tom je každému putna.
Proto chápu všechny, co pijí, ale právě proto nechápu všechny, co spadnou až úplně na dno a ztratí svoji důstojnost, protože možná mám štěstí, ale mám nejspíš slušný pud sebezáchovy a pak ... mnohé se ve mně zlomilo, když mi pod rukama umřel přítel, které jsem měla vážně moc ráda ... zůstalo po něm hodně otázek ... a nechci, ani vědomě a ani nevědomě, dopadnout jako on.
Aby nade mnou stála moje rodina a pořád dokola opakoval ... PROČ?????!!!!!
Žiju dva životy ... s dětmi a bez nich. A kdybych to tak nevyřešila, dávno tady nejsem.
Čeká se ode mne, že budu vzorná, na moje chyby čeká příliš mnoho lidí - bývalý manžel-otec starších dětí, otec malé, naši ... nemám kolem sebe nikoho, na koho se můžu spolehnout, jen a jen na sebe ano.
A to je někdy, skoro vždy, strašně vyčerpávající.
Už jsem dostatečně vysvětlila, proč ženy pijí? Proč piju já a nehodlám s tím přestat? Tedy, pokud se nestane NĚCO, co by mi ulevilo jinak. Ale vzhledem k tomu, že se vztahy jsem skončila a rozhodla se žít sama - bez chlapa, nevím, kdo by část zodpovědnosti za moji rodinu vzal na sebe.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.