| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč ženy na mateřské pijí II

Njn ... tak fajn, tak jsem a co ... žiju takhle už dvacetpět let a pořád jsem tady a pořád bez škraloupu - myslím trestního a dokonce ostudy.
A škoda, že nikdo nevíme, jestli tady budeme i za dvacet let.
A popravdě, raději budu ten permanentní alkoholik, co pije, když chce a nepije, když nechce, než vystresovaná stará ženská.
A četla jsem si to po sobě několikrát, kvůli chybám, ne obsahu.
Stojím si za tím, že vím, co dělám a co nedělám a piju, bo mi to chutná. Víno je pro mne pochutina a nemívám stavy ožralosti, jen nálady a vím, kdy mám dost. Tedy z těch devadesáti %. A nemíním se obhajovat a ani nacházet pomoc někde u psychoušů, protože ti mi před několika lety vůbec nepomohli, když mi přítel umřel.
Musela jsem se z toho dostat sama. Bohužel, tehdy by se mi pomoc šikla.
A když mi málem umřel syn a když mi děti sebral otec a když malou chtěl její otec raději ... než bych ji měla já.
A když umřel Pepa a když .... mě v tom všem nechali všichni máchat se.
Lezu lidem na nervy tím, že bojuju a zvládám to, navenek, velice dobře a popravdě, tohle mě teď drží nad vodou, když vím, že lidi štvu tím, že vůbec po tom všem žiju a dokážu se o sebe a děti starat sama.
A cesta do pekel? Jedině svatí tam nejdou. A ráda bych někoho takového viděla naživo. Každej má nějakého kostlivce ve skříni a kdo tvrdí, že ne, je pokrytec a egoista na entou.
A ještě jedna životní zkušenost. Přílišná důvěra a otevřenost se u nás nenosí. A každej umíme být chytrej, když se to netýká nás.
Já jsem životem tak domlácená, že možná právě proto snesu všechno, co mě ještě čeká a dost možná, že bez ztráty kytičky, kdežto ti, co si myslí, že jedou životem klidně, pak dostanou takovou nakládačku, že budou prosit o pomoc ze všech stran.
Mám kamarádku, dvacet let žila v domnění, že má spokojené manželství a hle ... jen co holce bylo 18, manžel jí suše oznámil, že má paralelní vztah, malého syna a odešel. Ona se zhroutila a to už je to 3 roky a pořád dochází k psych., jí prášky a holka taky ... Jsou z nich trosky od pohledu a to nepijí. A už mi přijde, že se snad rády utápí ve svých problémech a žijí jen tím, co se jim stalo hrozného, místo toho, aby se vzpamatovaly a šly dál.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.