| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Příběh jednoho kluka

Je des jak se jedna s detma a nahradnima rodinama.
Taky jsem byla v DD. Pristup Socialky stejny, i reditelka DD a "tety" verily, ze tam nam najvic pomahaji. Zazitky mam otresny, ale muj pripad se stal pred skoro 36 lety. Ze by stejnej system fungoval doted? Se mi zveda zaludek.
Me si taky zacla vsimat moje sirsi rodina, az kdyz mi bylo pres 10 let. Hlavne diky tomu, ze se o me zacali zajimat 2 hodni lidi, kteri nemohli mit deti. Byla to teta moji kamaradky ze ZS. Moje vlastni teta mi pak rekla, ze ji rozmlouvali aby si me brala, ze decak to umi nejlip a buhvi ceho by se dockala... Ona to nechala, mela by problemy v praci... Ale kdykoliv mohla, jezdila se aspon podivat. To same babicka + rodina sestry meho otce. Obcas se prijeli podivat. I mama s otcem obcas prijeli. pak spis posilali balicky jak veznovi a taky psali, ale bylo to o nicem, protoze se posta davala otevrena, a "zavadne" dopisy se detem nedaly, to hlavne kdyz dopis sliboval navstevu a dite by pak cekalo, nekdy marne, ale kdyz uz slibena navsteva byla za dvermi tak se diteti honem vysvetlovalo, ze navsteva napsala dopis, ze se na dite moc tesili, tak at dite nedela ostudu...Ja jsem nebyla "pravne volna" a musela jsem zustat v DD. Nastesti tahle teta moji kamosky a jeji muz me neprestali navstevovat. Taky jsem s nimi mohla jet na dovolenou jen diky tomu, ze si me vyzvedla babicka a odvezla me k nim. Pak me babi zas privezla do DD. Nikdo nic nezjistil. Babi zajem nemela, delala to jen na oko, pro okoli, aby nebyla divna, ze nema zajem o vnucku kdyz o jine vnuky se starala porad... uz se s ni nevidam, ale dekuju ji, ze aspon tohle mi doprala....
Jednou asi v 7 letech jsem na prochazce skocila pred auto, protoze takovym pred nedavnem prijela na navstevu mama a i ta pani mela stejnej svetr, Hnedej s bilyma kytkama... Jeli smerem od decaku a me napadlo, ze prijeli za mnou a ja tam nejsem, tak zas jeli pryc. Nic se mi nestalo, ale byl to sok, kdyz ty vylekani lidi vystoupili, zadna mama..... Nic jsem nerekla....odvezli me do nemocnice, v nemocnici byli hodni, pak v DD z toho nikdo nic nedelal, jen se uz chodilo na prochazky spis do lesa kde nebyl provoz... No a kdyz jsem jednou uz dospela prijela neohlasene na navstevu do DD tak mi pak bylo naznaceno, ze nemam jezdit. Stavila jsem se neohlasene, protoze jsem znala rezim a vedela kdy vhodnej cas. jeste pozdeji jsem mela moznost poznat tu pani ze socialky, ktera fakt verila, ze me vlastne zachranila a chvastala se, ze jedine jeji zasluhou ze me vyrostl "slusnej" clovek. Me behal mraz po zadech a v hlave litala myslenka, ze tahle cizi zla pani me v sanitce odvezla daleko... pry jedeme "domu" Vnutila mi susenku a ja jsem ji tenkrat pozvracela...... Radeji jsem se odstehovala co nejdal a zacala novej zivot pro sebe, bez nikoho a jen s pomoci dobrych znamych a meho pritele. Nikdo nevi, ze jsem z DD a je to takhle dobre.
Klukovi i te rodine preju aby se nevzdavali a aspon s klukem byli v kontaktu. Spojte se treba s jeho puvodni rodinou nebo pribuznyma, aby zadali kluka zpet do mista bliz k nim. Koukam, ze o dite statu nejde, jen urednicim o moc...
Krasnej den a hodne sil

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.