| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pohádky trochu jinak

To mi pŕipomnělo naší rodinu...Když jsem začala chápet svět, zjistila jsem toto:Jmenuji se Podsedníková, tatínek Podsedník. Maminka je Zelenková z prvího manželství, ze kterýho má syna,tedy bráchu Zelenku. Moje sestra je taky Zelenková, ale biologicky je Podsedníková.
Mé sestře se jakožto svobodné matce narodila dcera Zelenková, otec Zajíček. Sestra se vdala za Vyhnánka a je tedy nyní Vyhnánková s dcerou Zelenkovou (otec Zajíček)... :-)))
Matka se za mého otce vdala teprve předloni, ale zůstala Zelenková.
Já jsem se vdala za Růžičku a mám s ním 2 děti - Růžičkovou a Růžičku. Po rozvodu jsem si kvůli dětem příjmení nechala. Pak jsem se znovu vdala za Šebestu, kterej o ponechání Růžičkové nechtěl ani slyšet. Prý tu původní Podsedníkovou by mi býval "povolil", ale Růžičkovou ne. Zvolila jsem kompromis, už je to zákonem povolené, jmenuji se Šebestová Růžičková. S Šebestou mám dceru Šebestovou. Ve školce a u doktorky se hlásím podle toho, se kterým dítětem zrovna jdu a jim se to plete, takže se nenudíme...

Moje sestra mi onehdá nechávala na pokladně lístky na koncert a říkala mi do telefonu: Máš to tam na Podsedníková, protože jsem si nemohla vzpomenout, jak se teď zrovna jmenuješ... :-)))

Perla na závěr - moje maminka se jmenuje Zelenková, za svobodna Rybářová. Její matka,moje babička, obráceně - za svobodna Zelenková, provdaná Rybářová...

Ať žije chaos... :-)))

PS:Navrhovala jsem manželovi, že bychom mohli malé dát 2 křestní jména (moc se nám líbila taky Barborka, takže by byla Anežka Barbora), ale řekl, jestli už to trochu nepřeháním... :-))) Sobec...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.