| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak připravit dítě na gynekologické vyšetření

Necitlivost zdravotnického personálu vůči pacientům je v této zemi známá a tak nás ani tolik nepřekvapí. Většinou je kompenzována „ochotou“ lékaře a tak se dojem návštěvy u lékaře posune do kategorie snesitelných. Jako dospělá jsem ochotná tento model tolerovat, ale už tento přístup netoleruji v případě, že se dotýká mých dětí. Bohužel jsem musela svou 12ti letou dceru doprovodit na gynekologické vyšetření. Navštívily jsme speciální vyšetřovnu pro děti. Jednání jak sestřiček tak i lékařky bylo na velmi vysoké profesionální i lidské úrovni. Velice citlivý přístup a hlavně ochota promluvit s si dcerou a srozumitelně jí vysvětlit co může od vyšetření očekávat mě překvapila. Myslím že takový přístup je velice důležitý. Najednou se na chvíli stane z dítěte žena a i ta moje „nesnesitelná“ Zuzka se přestala stydět i bát a naopak ochotně po celou dobu vyšetření spolupracovala. Největší problém nebylo oni vyšetření samotné jako nahota, která s ním souvisí. Kdyby měla vaší doktorku, tak si průběh nedokážu představit. V současné době se stydí úplně za všechno a poznámky na její osobu by nepřekonala. Budete-li mít zájem, dám vám kontakt na naší doktorku. Věřím, že se jí podaří vaše dcery přesvědčit, že jejich špatná zkušenost není pravidlem při návštěvě ženského lékaře. Je veliká škoda, že jste aktivněji nezasáhl ve prospěch svých dcer. Chápu, že jako otci přítomnému takovému vyšetření může být všelijak a mnohdy se to pravé řešení vybaví až po opuštění ordinace. Ale přesto jste v tu chvíli nehrál jenom o jejich zdraví ale navíc i o jejich důvěru. Vždyť špatná zkušenost může na velice dlouhou dobu ovlivnit (převážně to bývá negativně) vztah vašich dcer k vám . A to je to, co si asi lékaři a celý zdravotnický personál málokdy uvědomuje. Rodič nesmí jednat tak, aby si jednou návštěvou v ordinaci podryl autoritu a ytratil důvěru dítěte, kterou budoval mnoho let. I já jsem při prvním vyšetření dcery gynekologem měla určité obavy, která se naštěstí nepotvrdily. Přeji vám, aby jste co nejdříve pro své dcerky našel toho nejlepšího lékaře.

Marie

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.