| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rady a tipy pro nastávající maminky

viz můj nedávný článek o dvanáctinedělí ~t~
Myslím, že tohle je článek praktický, ale trochu neúplný (když už praktické rady prvomatkám z čerstvých zkušeností, co třeba výbavička, hračky na rozvíjení miminka, hypoalergenní kosmetika atp.?) a mnoho věcí, které mi před porodem nepřipadaly zas až tak samozřejmé, a o nichž se autotrka jen zběžně zmiňuje...
Je spousta věcí, které jsou věcí názoru, prostředí, zdravotního stavu aj., takže ohledně odsávaček, předporodních kurzů, koleček aj. může každá napsat názor sama za sebe, ale nikdy z toho nevznikne jednotný mustr ~;)

Za sebe:
1. Předporodní kurzy: Není nutné (mám dostatečné vzdělání, u pár porodů jsem byla a osobně se domnívám, že kdo se moc ptá, moc se dozví a co oči nevidí, srdce a jiné orgány nebolí ~t~ )
2. Kočárek - našla jsem trojkombinaci, kterou si nemohu vynachválit. Hluboká korba 80cm, kluka jsem v ní odvozila i s fusakem celou zimu, a to je o 3m napřed s výškou ~t~ , předpisový sporťák i pro nesedící dítě, skvělá cena, nafukovací kola do hor (k NEZAPLACENÍ!!! - tady s autorkou fakt nesouhlasím)a milión dalších výhod
3.Těhu oblečení - dvoje těhudžíny, dvě tuniky atd. Moc jsem toho nekupovala... kojopodprsenky - měla jsem kliku na dobrý internetový obchod i odhad (po porodu mi prsa akt málem vyrazila zuby, jak natekla ~:-D ), ale stejně jsem je odepínala jen zpočátku. Vytáhnout prso jedním pohybem je rychlejší, už mám grif - jde jen o to, jestli kojíte horem nebo spodem ~t~
4. Odsávačka stačí mechanická s nastavitelnou "obtížností" (MAM, CHICCO).
JE NUTNÁ za některých okolností. Zaprvé jsem se díky ní rozkojila hned druhý den po císaři, ač mi dítě sebrali a nevidělo mě 4 dny, tudíž jsme nepřikládali a zadruhé je to vysoká šance, že nebude žádný zánět atp.

1.Nadstandard jsem chtěla a dostala - kromě toho, že když je mi opravdu zle, jsem ten typ, co zalézá chcípnout do roští beze svědků, mít tam mámu s dítětem, zhroutím se. Navíc nejsem společenský tvor, takže i kdybych u sebe dítě měla, chtěla bych s ním být sama...
Ale to je věc povahy..
2.+5. Dudlík je ok, pokud ho mimi chce. Náš chlapeček ho má jako hračku, občas dudle, občas s ním usne, ale stejně ho ve spaní vyplivne a zpět nechce, někdy spí s palcem v puse...většinou bez ničeho.
Došla jsem tedy k závěru,že je to miminí věc a právo na názor ~t~
3.Léky - na opruzeniny nejlepší Suroderm a na červenou prdelku a všechny ostatní kožní defekty je nejnejnej BEPANTHEN! ~R^ Je drahý, ale cena odpovídá kvalitě.
Framykoin na kojenecký ekzém mě udivuje - na lékařský předpis ano, ale matlat dítě antibiotikem jen tak bych si rozmyslela..
4. Kojení - neexistuje ŽÁDNÝ předpis ani vzoreček. Každá si musí na techniku přijít časem sama...
6. Uspávání - neexistuje ŽÁDNÝ předpis ani vzoreček. Například já když uspím, neodcházím, nýbrž se zhroutím vedle do postele (mám postýlku na dosah) a než jdu něco dělat, čtu, koukám na TV nebo vyřizuji emaily ~t~
Kromě toho - dobu usínání, zvyky a rituály neurčuje rodič. Aspoň u nás ne ~t~
7. Souhlasím, ale často se radši praštím přes kapsu, než bych furt lezla do mrazáku nebo vařila půl brambory a 30g masa denně ~d~
8. Mám tolik oblečení, že žehlím 1x za 14 dní, popř. vydržíme se zásobami, než přijede na dva dny tchýně, který vyžehlí.
Čas tedy šetřím jak na žehlení, tak na vaření

Neděle večer (a vlastně jakýkoli večer) není pro mě čas plonkový, ale JEDINÝ VOLNÝ ČAS za celý den a snažím se ho využít nějak smysluplně alespoň párkrát týdně ~;)


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.