| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rady a tipy pro nastávající maminky

Milé maminky, díky za podnětné příspěvky.

Chci jenom zareagovat na kritiku, že je článek moc subjektivní. (i když některé maminky zase tvrdí, že je moc obecný, čert aby se v tom vyznal) No jo, ale ono to asi jinak nejde. To bych těch dětí musela odrodit nejmíň sto a pak z toho udělat průměr, statistiku... skoro disertační práci .-) To ovšem logicky nebylo a nemůže být cílem článku. Já naopak volám po větší subjektivitě, zajímají mě Vaše konkrétní zkušenosti a ne „x-krát provařené nic neříkající univerzální kompetentní rady“( které zazněly i v diskuzi jako: každé dítě je individuální. Na to už jsem fakt alergická. JASNĚ, že každé dítě JE individuální). Jak se říká, šedivá je teorie a zelený strom života. Nehledě na to, že si i tzv. objektivní „pravdy“ ohledně péče o dítě protiřečí.

Jinak ještě: článek je nazvaný rady a tipy, aby to bylo lépe dohledatelné. Já sama když jsem něco před porodem hledala, bych asi do hledacího pole nezadala: individuální a neuniverzální zkušenosti jedné maminky. Pídila jsem se po „tipech“. To ale snad neznamená, že se tím každý musí řídit. Jsme proboha snad dospělí lidé. Víc už se ke stylu článku vyjadřovat nebudu. Mrzí mě, že to někdo pochopil jako „teď snědla všechnu moudrost“, navíc byl určený spíš budoucím maminkám, které info hledají. Moc bych ocenila, kdyby taky šel někdo s kůží na trh a napsal něco o druhém roce dítěte - témat je mnoho, očkování, hry - co se osvědčilo...

Ad přeporodní kurzy. Samozřejmě, že každá maminka porodí i bez nich. Máme internet, jistě, ale z něj se na nás valí až neskutečné množství informací, takže pokud jsme vyjukané prvorodičky, jak posoudit, co je vlastně správné (viz třeba tady naše diskuze). Já byla ráda za souhrnné lekce trvající 2 hodiny, kde jsem se nahuštěně dozvěděla, jak pečovat o mimi od odborníků. Jsem praktik, takže mi to přišlo jako fajn řešení (i když jsem tu a tam taky internetila), jak ušetřit čas strávený prokousáváním se nejrůznějšími info. Navíc, bylo to zdarma. Co chtít víc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.