| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rady a tipy pro nastávající maminky

Před porodem:
1. Předporodní kurz: Nebyla jsem ani jednou, neb jsem musela ležet. Měla jsem přístup k netu a knihám, snad jako každá a dle mého to bohatě stačilo k tomu abych měla rámcový přehled co a jak...

2. Kočárek: Měla jsem trojkombinaci s pevnými nafukovacími koly, neocenitelná je přehazovací rukojeť. Byl ale těžký, tak jsem si pořídila v 7. měsících kluků golfky s otočnými kolečky a to byla pohodička... Takže teď mám trojkombinaci o x kg lehčí s otočnými nafukovacími koly...

3. Těhotenské oblečení: Dostala jsem od kamarádek nějaké lacláče a na MMB jsem si koupila nějaké tuniky a s tím jsem si vystačila až do porodu v klidu. Podprsenky jsem si koupila před porodem dvě. Prsa mi zůstala stejná i po porodu, takže to bylo v klidu, jen neměli kostice a to mi hrozně vadilo, takže už mám objednáno a i s kosticema.

4. Vložky jsem nějaké nafasovala, ale nechala jsem si koupit, stejně jako kalhotky z takové té vatové papíroviny. Plínky jsem nafasovala jen na první den, takže mi manžel přivezl plíny a ubrousky. Kosmetiku jsem si koupila celou řadu od hippu a teď to budu dělat taky tak.

Po porodu:
1. Nadstandard: Kdyby na něj tehdy bylo beru ho všema deseti... Byla jsem na pokoji s dalšími dvěma maminkama. Jedna byla v pohodě, druhá měla neustále návštěvy na pokoji, takže si člověk opravdu nemohl odfrknout, když už byl klid, tak nechala svoje dítě ječet, že si vynucuje pozornost a v noci rozsvěcovala ostrá hlavní světla místo stětel nad postelema, která byla podstatně tlumenější, ale dostatečně osvítila celý pokoj. Spala jsem od úterý do neděle celkem 3 hodiny. V neděli jsem byla rochodnutá jít na revers domů, pustili mě naštěstí sami. Takže za sebe když to jen trochu půjde jdu do nadstandartu...

2. Ad. dudlík: Kluci ho nechtěli vůbec, ačkoli jim ho sestry zkoušely dávat už v porodnici.

3. Léky pro mimi: Rybilka, Opthalmo-septonex bezkonkurenčně nejlepší pro kluky, uvidíme co na to budoucí dítko. Ještě pro mě bylo výhodnější mít doma paralen sirup a později nurofen sirup se stříkačkou. Čípky se mi nějak eklovali...

4. Kojení: Kojila jsem bohužel jen prvních 6 týdnů, pak děti začli mléko odmítat i z lahve, takže zůstaly na UM. Odsávačku mám doma ruční od CHICCA a myslím že stačí na nějaké občasné odstříkání, já to potřebovala několikrát denně a to docela bolelo, ale furt méně než kojení...

5. Uspávání: V 18.hodin okoupat, přebalit, dát mlíko, uložit do postýlky, zatáhnout závěsy, pustit pohádku a zavřít dveře... Do teď je to stejné jen bez každodenního koupání a spát chodí kolem 19.hodiny.

6. Příkrmy: Něco jsem si vařila doma, ale z 90% jsem kupovala, bylo to pro mě rychlejší a přiznám se i pohodlnější..

7. Žehlení: Manžel vyžehlil výbavičku před porodem a tím veškeré žehlení haslo. Do dneška žehlím jen manželovi košile do práce...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.