| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pěstouni: Na objetí si musím počkat

Hanko dle zkušeností s našimi dětmi a dětmi přátel: může jít například o špatné nebo nějak poznamenané vazby na lidi, třeba vůbec žádná nebo minimální vazba na rodiče a to ne jen při přijetí, tam je to jasné, ale taky třeba i po letech ( znám děti co mají dle psychologů a pozorování rodičů vazby velmi mělké, prakticky téměř nulové a jsou to pouze tzv. vyčuránci, vědí co na kterého dospělého včetně rodičů platí, jak s nimi manipulovat k dosažení cíle, pokud potřebují jsou vzorní milovníci rodičů , ale jakmile dosáhnou cíle tak city neřeší)nebo naopak žádnou vazbu vymění za naprosto patologickou závislost na nových rodičích... děti, které všechny lidi považují za své, na každého se věší, na každého se spoléhají...prostě většinou největší "postižení" je ve vztahové sféře, pokřivené city,ať do záporna tak do kladna, žárlivost, může se to nakonec projevit i neláskou sebe sama, mlácením hlavou do zdi, sebepoškozováním, nízkým sebevědomím.... starší děti už i myslí , že všechno je všech, hamouní pro sebe , co kde najdou schovají, nebo hned snědí, neumí navazovat vztahy atd atd..... prostě chybějící rané připoutání tě poznamená ať chceš nebo ne, není nikdo kdo by adekvátně reagoval na tvoje miminovské potřeby a tak jednáš tak aby ses zachránila, pud sebezáchovy ...buď řveš jak tur aby si tě někdo všiml, sestra v kojeňáku , nebo naopak ležíš jak myška , protože přijdeš na to, že ticho taky přitahuje " není s ním něco, když je tak zticha:????" ...prakticky nic mezi tím není a neexistuje ( v kojeňácích) , protože normální chování neupoutá pozornost a chceš li přežít musíš se o to starat...jedno naše dítě šlo k nám do rodiny rovnou z porodnice a mělo prakticky největší poruchu připoutání, připoutalo se tak, že nebylo možné se od něj hnout, nebylo schopné chodit do školky i do školy to byl problém...a i dnes ve vyšším věku tahle záležitost přetrvává , ale samozřejmě už ne tak , že nechce jít do školy :) , další dvě děti tímhle trpí také... pokud tě nějak blíž zajímá přečti si knihu od Koukolíka a spol "život s deprivanty" , tam zjištíš, že vztahové problémy jsou jen jedny z mála , které "opuštěné, tj. nepřipoutané " děti mají.....určitě existují i děti , které vztahové problémy nemají, škoda že je neznám :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.