| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mateřská vina aneb Co všechno jsem chtěla dělat jinak

Začátek tohoto článku včetně odstavce: "Kde jsem udělala chybu", jako by mluvil za mne. Těch předsevzetí jsem měla, defakto ty samé, co autorka článku. Jen jemný rozdíl je v oblasti vzdělání mých dětí. Budu ráda i když budou mít vzdělání technického směru, ale alespoň s maturitou :-). Manžel je vyučen tesařem a uvědomuji si, jak toto povolání je důležité. Já mám maturitu v oboru polygrafie a uvědomuji si, jak dnes je maturita důležitá. Takže mé předsevzetí je, že když náš Venoušek (2,5 roku) bude chtít být tesařem, tak ať je, ale s maturitou. Jinak se vrátím k jiným dřívějším předsevzetím, které více souvisejí s mojí výchovou a krásným dětstvím mých dětí. Předsevzetí pouštět pohádky jen v neděli a za odměnu, třeba když bude venku ošklivo - porušila jsem. Skoro každé ráno začíná kouzelnou školkou. V průběhu dne nějaká pohádka na DVD (krteček, Jája a Pája, Potkali se u Kolína, Mumínci, atp.), odpoledne Kouzelná školka, večer Večerníček a občas animáček. Mé každodenní předsevzetí: "zítra se budu malému věnovat víc - např. si s ním číst, kreslit, něco vytvářet..." se každý den rozplývá jak pára nad hrncem a každý den je zakončen tímto předsevzetím. Když jsem s malým chodila na plavání, tak to bylo super, užili jsme si společných chvil krásně a já byla spokojená. Pak už jsem chodit plavat nemohla, teď čekáme v únoru druhé. Najednou od včerejška se snažím s malým domazlit ty chvíle, kdy jsem se mu moc nevěnovala (ta domácnost mi nějak dává časově zabrat, neumím být rychlá). Uvědomuji si, že jsem mu mohla z mého času věnovat víc, asi mé těhotenské hormony způsobují, že je mi čím dál tím více líto času, který jsem se malému nevěnovala. A mám další předsevzetí - až se narodí druhé, budu se oběma věnovat co nejvíce to jde. Kvůli tomu jsem si i nedávno objednala myčku nádobí, na kterou tedy ještě čekám a jen doufám, že to už s mým časem bude jen lepší. Doufám, že tentokráte nezůstane jen u předsevzetí, ale přitom už předem mám strach že to poruším. takže přeji všem maminkám je ty nejkrásnější chvíle s ratolestmi. Mé předsevzetí je, nedělat si hlavu s domácností, ale věnovat se více svým dětem. Domácnost mne bude čekat celý život, ale dětství trvá jen chviličku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.