Milá Evo,
já myslím, že naše diskuse začíná příliš sklouzá do sféry dohadů. Myslím, že příliš rozpitváváme jednu rodinou historii. Nepřipadá mi jako dobrý nápad chytat Věru za každé slovo. Ty tomu článku zcela zjevně rozumím jinak než ty. JÁ Z ČLÁNKŮ NEMÁM POCIT, ŽE BY VĚRA BABIČKU, TATÍNKA A ANUŠKU NEMĚLA RÁDA.
To že Věra píše o tatínkovi mlhavě nebo málo mi tak podstatné nepřijde. Proč to tak je , to by byly opět pouze dohady. A rozhodně to podle mě nesignalizuje nedostatek lásky.
Jak se maminka s tatínkem seznámili a jak dlouho se před svatbou znali se v článku nepíše. Ani to jak vycházela maminka s tchyní před svatbou.
Jak vycházela maminka s Anuskou před svatbou? -Prosím tě znovu jsem si přečetla všechny tři články. Nikde jsem nenašla zmínku o tom, že by maminku měla s Anuškou problematický vztah. Napiš, podle čeho soudíš, že maminka a Věra Anušku neměly rády.
To peří draly kolektivně, ne jenom babička.
Stěhování těsně před porodem rozumné není, ale asi už soužití obou dam bylo nadále neúnosné. (Mimochodem těsně před porodem se stěhovala i moje teta-tam se ale děda nepohodl se strýcem. Bylo to dovedeno k takové dokonalosti, že teta už bydlela jinde, ale tašku do porodnice ještě měla u rodičů - na původním bydlišti. Když začala rodit, rychle ji strýc vezl pro tu tašku, ale nestihli to a teta porodila cestou. - To jenom pro pobavení.)
Nikde se tam nepíše jak velké nebo malé byli děti, když je rodiče nechávali samotné za účelem trajdání po bálech. Jenom podotýkám, že dřív bylo obvyklejší nechávat děti samotné doma, neřešilo se to tak jako teď.
Kdo byl nejvíc zklamaný, že Věra nebyla kluk, by byla opět spekulace. A v článku se výslovně píše, že prarodičům vlastně nevadilo, kde byla Věra pokřtěná. Jinak na křtiny je měl pozvat syn (otec dítěte) a ne kmotra.
Nakolik se synáček jedináček uměl postavit princmetálové mamince se v článku neřeší.
A že ji nemocnou poslala na Slovensko v dobré víře že se tam snáze uzdraví, no já nevím. A jak potom romumět tomu dovětku, jestli se neuzdraví, ať tam zůstane?
Myslím, že nad tím příliš hloubáme, obě dámy si prostě nesedly, což tehdy ani dnes není vyjímkou. Dle článků Věrka stojí na straně maminky, jestli oprávněně nebo ne mi dvě těžko posoudíme, vzhledem k tomu, že nikoho z nich neznáme.
Předchozí