| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Tříletá mateřská dovolená - qui bono?

Aneb opět kráčíme vstříc světlým zítřkům, kde děti šťastně poskakují od útlého věku v jeslích a matky budují novou, lepší budoucnost ve jménu světového míru, kapitalismu a spojené Evropské unie.

Já jsem jesličkové dítě, byla jsem v nich od půl roku věku a jsem nevyléčitelný sociofob. Nesnáším lidi ve větší než malé míře, jejich společnost je pro mě utrpením a kolektivní akce mi přivozují nauzeu už několik dní dopředu.

Věřím, že k tomuhle psychickému stavu jsem se dopracovala kombinací geneticky dané neprůbojné povahy a příliš časného zařazení do kolektivního výchovného zařízení.

Naštěstí na rozdíl od mojí matky žiju momentálně v české společnosti, kde si ještě pořád (ale už tomu opět zvoní hrana) můžu ohledně prvních let dítěte vybrat, a tak jsem mohla být s dětmi doma do věku, kdy byly zralé na zařazení do kolektivu, což bylo ve čtyřech a třech letech, nejmladší tráví dva dny v týdnu dopoledne s babičkou, protože studuju.
Ale mezi babičkou a jeslema je rozdíl v tom, že babička "smrdí" po našim, je to stejná krev, je u ní mnohem menší šance na týrání dítěte, ignoranci jeho potřeb a sexuální zneužívání. V jeslích ta šance je bohužel velká a kromě posledně jmenovaného jsem tam zažila všechno. Kdybych neměla babičku na hlídání, studium bych odložila do věku, kdy by bylo dítě zralé na školku.

Mmch i kdybych žila v tý Francii, tak bych s dětma byla doma, místo nemísto. Když na jednu stranu položím výchovu mého dítěte a na druhou řízení porady třiceti lidí, tak mi ta výchova přijde mnohem, mnohem, mnohem smysluplnější činnost. Co po vás zbyde ze řízení třiceti lidí? Vybudovaná jedna cihla kapitalismu? A je ta cihla opravdu tak důležitá, že by se bez ní společnost tři roky neobešla? Nebo je důležitější dát dítěti dobré základy do života?

Nedělejte si iluze o tom, že vychovatelky v jeslích budou vaše dítě milovat tak, jak ho milujete vy samy a plnit jeho potřeby s nějakým extra nadšením. Je to pro ně placená práce, kdyby je neplatili, tak by to nedělaly. Nebo znáte někdo jesle, kde nemusíte sáhnout do peněženky a vychovatelky jsou tam z čisté lásky k dětem?
A co vy, je pro vás rodičovství jenom placenej džob, kterej opustíte v okamžiku, kdy vám přestane stát platit ve formě rodičáku? Nebo máte děti z lásky k nim?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.