| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Tříletá mateřská dovolená - qui bono?

Spousta maminek na svete proste tu moznost zustat doma 3 roky a nechat se vyplacet statem proste nema. Je uzasne tuto moznost mit, ale je to opravdu spravne a spravedlive vuci tem, kteri odvadeji desne vysoke dane? Nezda se mi, ze by ceske deti byly nejak lepe vychovane nez jine.
Kdyz jsem cekala dcerku, hrozila se mi predstava jit po 3 mesicich zpatky do prace (ziji v USA). Ale jake byly moznosti? Kdyz s praci prastim, ztratime zdravotni pojisteni a finance proste nevyjdeme. Diky Bohu mi to nastesti vyslo idealne, protoze zamestnavatel byl velice vstricny. Prvni dva mesice po 12ti tydnech jsem sla na plny uvazek, ale z domu, abych mohla kojit, kdy je treba. Byli u nas na navsteve nasi a tak dcerku hlidali, zatimco ja jsem pracovala. Bylo to maso a vubec se mi to nelibilo - dcerka zacinala reagovat vic na moji maminku nez na me. Pak jsem sla se slzami v ocich dat vypoved a hledme, nabidli mi praci na polovicni uvazek, zase z domu. Tak jsme s manzelem upravili pracovni doby - ja delala 6-10 rano a on pak odchazel do prace a byl tam do vecera, nebo chodil do prace hodne brzo a vracel se ve 2, abych ja mohla zase pracovat 2-6 odpoledne. Zase maso, ale zvladli jsme to - dcerka byla bud s mamou nebo s tatou a bylo to nakonec pro vsechny moc fajn. Ja si v praci odreagovala mozek, a protoze to bylo z domu, klidne jsem nakojila, jak bylo treba. Takhle jsem to placali az do 3 let, kdy dcerka zacala chodit do skolky, jenom na 3 hodiny rano. Ja delam dal na polovicni uvazek z domu, protoze hlidani nemame zadne a kdyz jsou prazdniny nebo je dcerka nemocna, muzu s ni v klidu zustat doma. Myslim, ze ani nemusim dodavat, ze jsme moc spokojeni. Bylo nam pozehnano a jsem za to vsechno Bohu nesmirne vdecna. Dcerku jsem kojila do 2 let s hojnym odstrikavanim elektrickou pumpou (manualni nestacila).
Nikdy jsem nechapala me kolegyne, ktere dali deti ve 12ti tydnech do jesli. S odstupem casu uz chapu - ne vsechny maji na vyber - kdyz jde o preziti rodiny, musite udelat, co musite udelat. A spis je obdivuji, jak se moc snazili, aby to nakonec nejak fungovalo.
Jeste musim dodat, ze neco takoveho se da zvladnou jenom s vyjimecnym manzelem, ktereho doma diky Bohu mam. Nejen ze pomuze s dcerkou, ale taky obcas uvari, uklidi - proste si praci rozdelime, abychom to nejak zvladli. A neni u nas vzdycky super cisto - to uz se proste nestiha.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.