| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Tříletá mateřská dovolená - qui bono?

Zcela vyjímečně také reaguji. Toto téma právě tak trochu řeším. Mám dvě děti-2 roky a 3,5 let, starší ještě nechodí do školky. Nebyl na to zralý, a jsem za to ráda, i když je to pro mě docela náročné mít doma stále oba dva. V tomto ohledu bych ale neměnila. Své děti miluju a trávím s nimi čas ráda, jen je to prostě pořád.

Oba kluci jsou bezproblémoví, samostatní, vyhrajou si spolu skvěle. Vlastně si nemám na co stěžovat. Jen se cítím nějak zavalená neustálou péčí o ně, a je to hlavně tím, že nemáme hlídací babičky a muž chodí domů každý den v půl osmé večer. Bydlíme v Praze, v bytě, a sice je tady hodně vyžití co se týče kultury, málo z toho všecho vlastně zvládám. Mám stejně pocit, že děti v tomhle věku potřebují hlavně přírodu a ne nějaké kroužky. Je to každodenní akce, obě děti přesvědčit abychom šli ven, vypravit se, dojít pár ulicemi do městské zeleně, případně někam MHD....říkám si, jak by mi bylo blaze, kdyby děti jen tak lítali na zahradě, a já si mohla dělat své věci-ať už domácnost, nebo nějakou práci...takhle jsou závislí na mě, kam je dovedu, nebo musíme být doma v bytě, kde lítají, a pak je okrádám o svou pozornost, když musím dělat domácí práce.
Bydlení ve městě s dětmi mě teď pálí dost...
Jsem z toho dost unavená, a někdy mám pocit, že i vyhořelá. Když jdu třeba k zubaři na dvě hodiny a máma mi vyjímečně pohlídá, cítím se pak o poznání líp a mám hned na kluky víc energie.
Musím říct, že jsem docela kreativní člověk a s klukama se snažím hodně věcí vymýšlet, ale jejich věk a jejich potřeby přinášejí své limity a tato skutečnost mě psychicky dlouhodobě unavuje.
Tím chci říct, že chápu, že s jedním dítětem to může být na MD super, dvě děti sice přinášejí více raosti a zábavy, ale i organizacní těžkosti.
Já bych šla nejlépe na jeden v týdnu někam pracovta, abych si pročistila hlavu, ale jelikož mi obě babičky odmítají hlídat, vlastně nemám jinou možnost než pořád s kluky být.
Do bývalé práce se vrátit nemohu, jelikož jsem měla pracovní dobu od 10-19 hod (nakladatelství) a jak to budu tedy dělat s vyzvedáváním dětí ze školky, když je tam nechci mít celý den, to tedy nevím, asi zůstanu kvůli tomu doma.
Nebudu opakovat stížnosti na nedostatek zkrácených úvazků, ale mě by se tedy jeden hodil.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.