| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Tříletá mateřská dovolená - qui bono?

Milá maminko,
chápu o čem píšete, přesto... Já byla doma s matkou 1 rok, potom jesle... Dodnes cítím ten stesk po mamince. Bývala v práci do tří. Chyběla mi strašně. Taky jezdila občas na týdenní pobyt pryč. Plakala jsem se sestrou do jejího oblečení. Dodnes se cítím citově nenaplněná, nevyhlazená, nevymazlená. Byla jsem taky to dítě v ranném věku málo nošené, brzy v kočárku, na umělé výživě. Dodnes cítím to osamnění.
Myslím si, že jako matka sama vycítíte, jak to máte udělat. Snažila bych se ale hodně naladit na dítě. Malé je jen jednou, až vyroste, už to nikdy nedožene, ani vy. Je krásné,když je dítě malé, takový mazlíček roztomilý. Jeho potřeby se dají vycítit, když do toho nezařazujete příliš rozum, spíš srdce. Myslím si, že nejlepší by bylo, kdyby mohla matka pracovat i s dítětem, souhlasím, že dlouhodobá izolace s dítětem není ani pro jednoho dobrá. Já to řeším tak, že bydlím v domě s více rodinami, kde dítě je i mezi jinými lidmi a dětmi. Taky chodíme do mateřského centra. A pracuji v době, kdy je dítě vzhůru, ne jen když spí. Učí ho to, že někdy musí vydržet. Mě můj první syn přišel připravený na školku až ve 4 letech. A ten čtvrtý rok na mateřské byl pro mě ten nejkrásnější. To už jsem čekala druhé dítě... Nevadí mi dlouhá mateřská, vadila mi dřív, ted už jsem si rozvrhla den tak, že je to vlastně i hodně svobodné. Střídá se práce s odpočinkem a chvilkami s dětmi.Trávíme hodně času venku. Myslím si, že by nevadilo, kdybych pracovala třeba 4 hodiny 2 krát týdně a malého by hlídala třeba babička. Taky studuji dálkově školu, tak si vždycky odpočinu od maminkovství aspoň jednou za měsíc.
Tolik k tomu. Přeji hodně štěstí v správném výběru.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.