| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Tříletá mateřská dovolená - qui bono?

Ahoja,
tak to já bych ráda zůstala doma 3 roky. Jsem ale na mimíska sama, tak vydělávám, jak se dá. Naštěstí se mi to zatím daří z domu, takže paráda a i tak si můžu miminka užívat. Myslím, že je to jediné úžasné, co náš sociální systém umožňuje - tak dlouho zůstat s miminkem doma. Zajímalo by mě, jak třeba Američanky kojí? To všechny skončí po těch pár týdnech? Není to škoda? A když příjdou z práce, jsou připravené na domácnost, péči o děti, manžela a třeba i o sebe? Asi těžko. Jelikož ale nebudu moct zůstat kvůli financím doma tak dlouho, budu muset řešit další otázku. Jak dostat tak malé dítě do školky? Nesmí být soukromá, protože si ji nemůžu dovolit. Rozhodla jsem se zatím, že si prostě budu věřit a i v České republice, přes vyjádření ministra, že školka je předškolní zařízení a ne "hlídárna", se mi podaří dítě umístit a budou mi jej, zatímco já budu v práci, spolehlivě hlídat. Nebýt babičky, asi bych si jej ani nemohla dovolit. Je to ale smutné,dnes jsem si byla pořídit jednu součástku k PC, kterou jsem díky vlastní blbosti někde zapomněla a zmínila jsem to prodavačce, že je dost drahá a že na rodičovské holt musím počítat každou korunu. Ta mi odpověděla "jo dítě, to je drahá záležitost, to si já dovolit nemůžu". Já vlastně taky ne, když bych to brala rozumem. Ale jsem MOC ráda, že jsem nad tím až TOLIK nepřemýšlela a jsem MOC ráda, že dceru mám a udělám všechno proto, aby se měla co nejlíp přese všechny neduhy a nástrahy a přesto, že nejsem žádná nadprůměrně vydělávající matka! ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.