Státu se zastávat nebudu, má másla na hlavě dost.
Z čeho se platí programy EU a jiné dotační programy? Z daní, které stát sebere občanům = z toho plyne, že daně a odvody státu jsou vysoké. Kdyby řadě lidí zbylo více peněz, nebáli by se mít děti, zbyly by jim zdroje na péči o ně a stát by nemusel rodinám děti odebírat ze sociálních důvodů a dávat je na výchovu v DD.
Dotační programy a adaptace na život mimo DD? Tím myslíš dvouhodinovou přednášku, která probíhá na základě dotačního programu? To je směšné, jsou to vyhozené peníze a dětem to nepomůže. Řadu věcí MUSÍ zažít a naučit se v praxi. Tak, jako se třeba v rodině pere prádlo, měly by to dělat děti v DD. A ne v pondělí donesou vyprané a zašité z ústavní prádelny. Totéž úklid, mytí oken, ale i nákupy, vaření, mytí nádobí... Promiň, ještě jsem neviděla DD, kde by děti myly nádobí nebo mohly do kuchyně a tam by pomáhaly při přípravě stravy, aby se večer mohly navečeřet. A představ si, že sebelepší přednáškou to ty děti nenaučíš, stejně jako je nenaučíš poznání, že když si koupíme plazmu, že nám nezbyde na nájem. I to se děti musí naučit v praxi. Naučily by se to v rodinách, ale s tou almužnou, kterou za to stát dává, ty děti nechtějí ani pěstouni. Ta právě toto je začarovaný kruh. Stát tak cpe peníze někam, kde to je naprosto kontraproduktivní, ale bohužel je nedává tam, kde by to smysl mělo.
Poptej se v prvním DD, který potkáš. Na děti mají peněz dost, děti mají životní úroveň, jakou by v rodinách nikdy neměly. Je to dobře? Co se stane, když takové zhýčkané dítě, které do 18 let bylo finančně zabezpečené (státem) a nemělo žádné povinnosti, vypustíš do života? Kromě neskutečné frustrace mu zajistíš život na šikmé ploše, protože dítě si na vlastní finanční zabezpečení prostě nevydělá, protože to neumí, a navíc neumí samostatně hospodařit. DD už mu nepomůže, na rozdíl od rodiny, která svého člena padnout nenechá a pomůže mu do začátku.
Předchozí