| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když jsou děti dětmi

Popisuješ to velmi logicky a já to mám úplně stejně:-) ale představ si, že v jiných státech mají jiné zvyklosti a naše logika je jim opravdu cizí.
Opravdu jsou takové kultury, kde je zvykem se ráno obléct do oblečení, které nosí celý den, ať dělají co dělají,včetně bot (školka, hřiště atd). A každý večer toto oblečení automaticky hodí do automatky a následně do sušičky, aniž by zkoumali, zda je či není špinavé. Prostě už je nošené jeden den, patří vyprat. A pro ně je to prostě normální a logické takto. Velmi by se divili, že naše děcka chodí v jedněch kalhotách 3 dny. např....

a tak je to samozřejmě s mnoha jinými věcmi.

Souhlas s holkami, které píšou o tom vstřícnějším přístupu k lidem, ochotě, spontánnosti někde jinde, které člověk zažívá, když se projde po ulici, vejde do obchodů, do úřadu apod. (obecně, samozřejmě jsou výjimky) a větší nevrlosti, neochotě a já nevím co ještě u nás, když se projde po ulici atd (obecně, samozřejmě jsou výjimky). Možná bych tomu taky nevěřila, kdybych tu zkušenost neměla, a říkala si, že si ti lidi vymýšlejí anebo se jaksi divně chlubí tím, že někde byli. Ale není to tak. Žila js mimo ČR jen tři roky (několik pobytů v BRD a USA) a ještě si pamatuju ten pocit, když jsem se vrátila naposledy (už je to 10 let, od té doby js povila 3 děcka a ven js se na dýl nedostala.-). Šíleně mě to tehdy zdeprimovalo, jaký je to rozdíl. Teď už to takhle necítím, protože už jsem zase naprosto zvyklá tady, ale vím, že to tak je.. ale jsem přesvědčená, že se to i u nás začíná lepšit. resp., že dřív se tak chovala většina lidí a byli ty světlejší vyjímky, teď je čím dál víc lidí příjemných!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.