| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když jsou děti dětmi

Všimla jsem si, že ty ´téměř dokonalé matky´, kterým se ta výchova tak daří, přijdou s nějakou opravdu užitečnou radou velice zřídka. Kdo má trochu problémové dítě, ten to pochopí a kdo má dítě bez problémů, ten akorát odsoudí. Nechci samozřejmě generalizovat, ale takto se mi to jeví.
Přiznám se, nikdy jsem nechápala, co lidem vadí na dětském vztekání a házení na zem. Chápu, že to způsobuje prolémy rodičům, kteří se pořebují někam dostat...ale probůh, jak to obtěžuje ostatní? Vždyť to právě znamená, že rodič vychovává, stojí si za rozhodnutím a nechce dítě rozmazlovat. To má dítěti povolit nějaký nesmysl jenom proto, aby se lidi naokolo nepohoršovali? Paní z autobusu by mohli pomoct s dítětem třeba tím (když už chtějí být užitečné), že by na dítě mluvili, povídáním nějakého příběhu by ho mohly přivést na jiné myšlenky...protože to by mohlo fungovat...
Samozřejmě, dítě které někomu ubližuje se nemůže nechat, aby to dělalo dál. Můj syn je někdy jak v nějakém opojení, vůbec nebere na zřetel, že to, co dělá se někomu nelíbí, ať je to cokoli, třeba jen rušení hlukem . Pokud po několika upozorněních nepřestává, je odveden do jiné místnosti , nebo odejdeme, pokud je to jinde než doma. Někdy stačí chvilka, restartuje se a pochopí, když je velmi unavený, je to definitivní a spraví to jen spánek.
To si opravdu připadají lidi tak dokonalí? To už opravdu zapoměli na svoje dětství?
Nemám psychologické vzdělání, ale hodně mě to zajímá. Přemýšlím, proč je můj otec takový jaký je. Prý se učil dobře, ale začal dělat dětem zle, prý zavřel někoho ve škole do skříně a bylo to dítě se srdečnými potížemi, tak byl nějaký problém. Ale třeba to začínalo úplně nevinně, jako u mého syna. Třeba se neuměl dostatečně vcítit do situace druhého...třeba měl nějakou poruchu...
Taky vím, že ho víc mlátil farář i učitel, než vlastní otec a když vezmu v potaz, jak vychovávali nás (minimální prostor na vlastní názor, děti musí poslouchat a basta), tak škola musela být mazec. Taky nevychodil ani základní školu, i když je normálně inteligentní. Říkám si, co mohli rodiče a učitelé udělat líp, aby z něj nevyrostl takový netolerantní, frustrovaný človek s pocitem méněcennosti(co se projeví hlavně pod vlivem alkoholu) jinak v společnosti zábavný, v rodině oblíbený...oč lepší život mohla mít moje máma a my hezčí dětství...
Tak přeji hodně síly to vydržet

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.