| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když jsou děti dětmi

Zaujala mě jedna věc. Jak bys asi docílila toho, aby si dvouletá holčička nedávala palec do pusy? Opravdu mě to zajímá a ráda se nechám poučit, protože mám tento problém. Navíc, žádná rada není univerzální, každé dítě může reagovat jinak. Já jsem to teda řešila tak, že měla donedávna dudlík (věk 3,5roku) s tím, že doba byla regulována – jen na usínání, v autě při delší jízdě...zkrátka v nejnutnějších případech. A stejně nedokážu zabránit tomu, aby si při koukání pohádky prsty necucala. Ale jsou děti, které cucat potřebují ale dudlík odmítají...co s tím? Mám dítě držet neustále za ruku? Nebo na palec připevnit návlek s bodláky, nebo strčit do hnoje nebo pepře...jak se to dělalo dříve?
Promiň, že jsem ironická, ale mám dojem, že nejvíc se nad tím pohoršují lidi, kteří tento problém nikdy neřešili. Anebo si myslí, že ho vyřešili levou zadní, ale nechápou, že to nebylo jejich moudrostí a se stejným řešením by u jiného případu neuspeli.
Hele, rovné zuby se mi taky líbí, ale nehodlám dítě kvůli tomu neurotizovat. Dětská zdravotní sestra mi poradila, ať to zkouším nenásilně, radši dítě na to neupozorňovat. U kousání nehtů třeba o tom vůbec nemluvit, spíš se víc zamyslet nad tím, co v dítěti vyvolává to vnitřní napětí...a opravdu to fungovalo, ale třeba jen do té doby, než přišel nějaký stres – nástup do školky, školy, ale časem se to zase srovnalo.
Takže tak...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.