| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když jsou děti dětmi

Mila pani, jsem potreti tehotna a mam dve ADHD deticky a ziju dle rad lekaru - deti musi mit mantinely a ja pevne nervy.

Je mi uplne jedno jak kdokoliv jiny vychovava sve potomky pokud to neohrozi deti me. Sve deti ucim k toleranci, slusnosti chovani a ohleduplnosti k jinym i k sobe navzajem. Jsou sice velice akcni, hlasite a nespave - dokazi byt na trech mistech najednou, ale Vase deti, dle toho co pisete, jsou jen nevychovane.

Jsem presvedcena, ze Vasim detem by se rovnez nelibilo, kdyby jim me deti hazely kameni a pisek kamkoliv - nejen na klouzacku. Znam tento typ maminek velmi dobre. Truni na piskovisti a dohlizeji, aby jenom jejich deti mely veskere vyhody a jen jejich deti mohou krast jinym hracky, jen jejich deti smeji mlatit druhe, jen jejich deti maji prednostni pravo na vsechny atrakce a pokud si dovoli kdokoliv hajit prava a zajmy sveho ditete, dostane se mi jen nadavek od dospelych i potomku.

Mam pro vsechny jednu radu, kterou mi dal jeden stary hodny psycholog: Budte uciteli narodu! Zanechte zbytecnych hadek s tupou zenskou, ktera je tak sobecka, ze nevidi dal nez na svuj nos. Naprosto ji ignorujte a velice hlasite a velice distingovane dejte svemu diteti prednasku o slusnem chovani. Vykladejte mu, ze ostatni at si delaji co chteji, ale ono ze bude nejlepsi, kdyz bude dodrzovat urcitge zasady, treba ze se nehazi pisek na klouzacku, ktera je prave uzivana dalsimi detmi, protoze by je to mohlo bolet. Vykladejte mu, jako by to slyselo poprve, ze je lepsi si vystat frontu na zrmzlinu nez predbihat a mlatit ostatni, kteri protestuji. Reknete treba: "Podivej se, tohle ditko se chova spatne, ale Ty jsi prece lepsi - Ty vis, ze starsi lidi musis pozdravit prvni a stare babicky a tehotne maminky, ze mas pustit si sednout, misto aby ses tam rval sam. Kdyz se budeme vsichni chovat takto, tak bude krasne na svete." Dulezite je naprosto ignorovat onu zenskou, ktera to vse svou nevychovou zpusobila. Ona samotna se vetsinou odebere pryc pri treti vete, protoze ostatni prihlizejici na ni vrhaji pohledy plne odporu.

Dalsi moznosti je odejit sam, ale to je tak trochu utek.

Netvrdim, ze jsem svata - taky kricim a obcas dopadne i padna ruka osudu na zadecek. Ale nikdy sve deti nebiju a nedovolim, aby to delal kdokoliv jiny. Pro sve deti ziju a pokud se nekdo bude zamerne chovat jako hulvat, protoze ma nizke sebevedomi a zvysuje si ho na tom, ze urazi ostatni, aniz by sam mel jakykoliv navod na zivot - ba prave naopak, nelze nez ocekavat, ze se tam k nemu budou chovat i ostatni.

Zvasty o Husakovych detech si dejte za klobouk - slusne chovani bylo, jest a bude vzdy normou vzdor hlupakum.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.