| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když jsou děti dětmi

autorko, klid.

také mám podle sousedů a prarodičů nevychované děti. a já jim to vždycky odkývu - ano paní, máte pravdu, spratek je to hroznej a myslím si svý. Ty samé děti potom normálně fungují ve školce a dodržují pravidla. moje matka říká - ještě, že ty vaše děti jsou rozumnější než vy rodiče.

nevyžaduji od svých dětí poslušnost poslušnost a oni mě taky často neposlouchají. zřekli jsme se trestů, včetně "jen plácnutí". mám pro to svoje důvody. v podstatě se ztotožnuji s geniální knihou Respektovat a být respektován.

mým dětem je necelé 4 a 6. v restauracích, prostředcích MHD hlučí a dělají si, co chtějí. vím o tom, takže s nimi nejezdím busem. nejlepší je pro tyto účely vlak a kupé první třídy. tam tolik mravokárců nepotkáš:-) restaurace vybírám tak, aby tam jejich hlučnější projevy nevadily. jsou místa, kde člověk beztak neslyší vlastního slova.

taky se mi zdá, že je v Čechách pořád poměrně rozšířený zvyk děti často peskovat za kraviny nebo je dokonce plácat na veřejnosti. poslouchat tyhle neurvalosti mi rve uši a drásá duši víc než když jsme s manželem na romantické večeři ve dvou a jsem nucena poslouchat ječení malých dětí od vedlejšího stolu.

občas to nevydržím a prohodím něco jako - "vážený pane, když už musíte na to svoje dítě takhle příšerně ječet, tak to prosím provozujte jinde než zde v restauraci. mě to ruší". odpověd je zpravidla - starejte se o sebe! moje odpověď bývá v tom smyslu, že tak činím, starám se o to, aby mě nerušil svými nepříjemnými zvukovými projevy.

ale má to cenu? většinou jsem zticha. takže nechávám svoje děti ve veřejných prostorách ječet, jak chtějí, a ostatní ať si zase ječí na své děti. oni z toho vyrostou a bezpochyby se jednou rodičům za jejich neurvalé chování patřičně odmění:-) i zde platí zákon setby a žně.

a komu se nelíbí, že ve veřejné restauraci, na nádraží nebo v busu jsou ostatní lidé, tedy i děti se specifickými projevy, no tak ať si jí sám doma a jezdí osobním voze, zkrátka ať se pohybuje tam, kde ho nikdo rušit nebude!

mějte se všichni krásně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.