| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Žijeme skromně. A co na to děti?

Měla jsem rodiče, kteří ctili zásady velmi podobné tobě. Moje vzpomínky na dětství jsou poněkud nepříjemné, vědomě jsem hodně věcí vytěsnila.
Bylo jim jedno, jak doslova trpím výsměch ve škole (nad to se povznes...), jak moc toužím po tom, hrát si s podobnýma hračkama jako kamarádky. Později jsem chtěla jít občas na diskotéku, mít vlastní rifle (po roce 89)... Vidět aspoň jednou moře, nebo se projet na sjezdovce. O výletech jsem si mohla nechat zdát, na to nebyl čas, pořád něco zrálo, bylo potřeba obdělat, zpracovat. V zimě opravit na baráku, nářadí, ušít šaty na léto... Volný čas s rodiči znamenal do zblbnutí trhat rybíz, okopávat petržel, vařit s matkou (dones, podej, hni sebou, umej...). Jinými slovy "makej a nemel".
Společné chvíle jsem v pubertě začala nenávidět, práci na zahradě nesnáším dodnes.
Odešla jsem v 18ti letech z domu. Mám dvě děti, klidně jim koupím sušenky i plastové autíčko. Bez výčitek nakoupím v supermarketu, než bych se cestou z práce táhla o půl hdoiny dýl do malýho krámku. Nenakupuju bez rozmyslu, hodně peču a spousu věcí dělám doma (knedlíky, buchty, chleba, jogurt...). Ale když jsem unavená, vybodnu se na to a koupím. Dětem koupím i toho zatracovanýho kostíka, je mi jedno, jestli si vyberou svůj týdenní mlsek v podobě čokolády, nebo právě kostíka. Věnuju se jim právě díky tomu, že mám dobře placenou práci a nemusím dřít. Můžu jim dopřát jednou za pár let i to moře, znají i dovolenou pod stanem u rybníka. Prostě mají šanci si zkusit od všeho trošku.
Pracuji na plný úvazek, ale nedělám přesčasy. Pokud to jde, tak o víkendu společně něco podnikáme, pokud se mi vyloženě nechce, klidně víkend prolenoším a děti se zabaví.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.