Víte, mně tady chybí návaznost péče pro postižené po ukončení povinné školní docházky. Do jejich zhruba 20 let je o ně ve škole celkem postaráno a poté ve stáří když už je zcela evidentní že se rodiče o své děti nemohou postarat tak je o ně opět postaráno, co však mezi tím? Rodiče se starají o ně celý život,který je velmi dlouhý ale nemají možnost sdílet tyto starosti s dalšími a být v tomto aktivní. Jasně, existují různé speciální kurzy kde vás naučí jak s dítětem pracovat to však ale nestačí. Budou sice doma umět o své děti téměř profesionálně pečovat ale zůstanou osamoceni. Nebo je šoupnou do stacionářů jenže to zase pracují s dětmi jiní. Chtělo by to propojení něco na způsob mateřského centra. Někde kde by mohli něco tvořit s dětmi společně. Ne, že s dětmi malují asistenti( ačkoliv i tyto služby by měly být zachovány,každý jsme jiný,že) a rodiče si mezitím jdou vypít kafe. Ne, že na výlet jedou s dětmi asistenti a rodiče doma odpočívají. Možná že se však mýlím a podobný vychytávky tady už existují, jen o nich nevím??
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.