| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jsem manželka "s holým zadkem"

Ahoj, Tvůj článek mi silně připomněl moji situaci a tak jsem se rozhodla napsat, jak jsem to vyřešila já.
S manželem jsme se seznámili, když měl na sebe napsaný pozemek od rodičů a vyřízenou hypotéku na stavbu domu. Začali jsme spolu chodit a taky stavět dům. Neměl našetřeno vůbec nic, ale já měla našetřeno během studií z brigád a od rodičů cca 70 000. Začátek byl těžký a tak jsem použila své peníze na stavbu, od mých rodičů jsme dostali veškeré dřevo na stavbu z našeho lesa (ušetřeno cca 150 000 Kč), nemluvě o tom, že můj táta se tam pořádně nadřel. Manžel se rok věnoval jen stavbě domu (pod záminkou podnikání) a já nás živila a platila hypotéku. Pak přišla žádost o ruku, vzali jsme se, zkolaudovali a manžel začal konečně zase pracovat. Pak mi došlo, že jsem vložila neskutečné peníze do něčeho, co mi vlastně vůbec nepatří. Tak jsem řekla manželovi, že bychom měli udělat pořádek ve vlastnictví. Když jsem mu řekla, že chci aby na mě přepsal půlku veškerého svého majetku (tedy domu i pozemku) - urazil se. Jak si prý můžu vůbec myslet, že by mě někdy vyhodil s holým zadkem apod.. Byla to opravdu velká hádka a nešlo mu vysvětlit, že jde jen o pořádek v našem vlastnictví. Že mám stejná práva tady doma jako on a že se prostě může stát, že se rozvedeme... Trvalo to asi měsíc. Pak přišel s tím, že nad tím přemýšlel a mám pravdu. Myslím, že hodně pomohlo, když jsem ho žádala, aby to vzal z druhé strany, aby se vžil do mé situace. Hypotéku platíme spolu a proč bych ji měla platit, když mi tu nic nepatří? Došlo to tak daleko, že jsem prohlásila, že pokud na to nepřistoupí, tak se odstěhuju k rodičům, protože nebudu sponzorovat jeho dům. Nehledě na to, že vydělávám mnohem víc než on - což samozřejmě není podstatné, ale...
Je to složitá situace a tak Ti moc fandím, aby jste to s manželem dotáhli do podobného konce jako my. Dnes už je doma zase klid a přibyl nám domů i prcek :-) Rozhodně ale nebuď hloupá a trvej na přepsání domu i pozemku půl na půl. Pozor na příjezdovou cestu - ta tam musí být také uvedené, zvlášť pokud to máte jako my - společný vjezd s rodiči manžela ;-) Pěkný den, Bobi

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.