| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Hledá se matka

Adino, Mirko, Simono,
myslím, že se vaše názory nijak nevylučují. Taky to cítím jako Simona, dokonce mám pocit, že jsem "před dítětem" byla i o něco šťastnější. Dítě převrátilo můj život naruby, ale protože dceru miluji, čerpám sílu právě z ní, stejně jako Mirka se chodím na ni dívat, když spí a říkám si, že to za to stojí. Ale, přiznám se, že kvůli nikomu jinému bych tolik obětovat a změnit životní styl nedokázala. Pokud bych nemohla mít děti, asi bych se nerozhodla pro adopci, hrozně těžko bych hledala cit k cizímu dítěti. Vlastní dítě, to je něco jiného,ale taky jsem tomu jako bezdětná nevěřila.
Mirka píše o pěstování vztahu - v manželství nebo i s dítětem. V tom s ní naprosto souhlasím. Občas taky přemýšlím, jaký by byl můj vztah k dítěti, které by bylo problémové, kdybych denně čekala nějakou komplikaci a průšvih, jestli bych ho milovala tak jako dceru, se kterou jsou pouze obyčejné a běžné starosti.
Je to asi tak, jak napsala Petra Neomi - dokud jsem dítě neměla, nijak jsem ho nepostrádala. Navíc - dceru už teď beru jako osobnost, bavím se s ní téměř jako s dospělou a přítomnost miminka nebo malého dítěte nijak nepostrádám, jsem ráda, že tohle období už máme za sebou. Občas mě napadne mít druhé, ale nejde to od srdce, ale spíš z rozumu, "nemít jedináčka", ale pak mě ta myšlenka zase rychle přejde.
Prostě, každý jsme jiný. Dítě je přirozeným vyústěním vztahu muže a ženy, ale míra rodičovských pudů je u každého jiná. Ještě před patnácti lety byl tlak na to, rychle se vdát a mít dítě, ve 25 už "bylo pozdě", dnes je normální více nad tím přemýšlet a někdo třeba přijde na to, že děti ani nechce. Jednou toho třeba bude litovat, třeba taky ne. Někdo má větší uspokojení z práce, kde něco dokázal než z výchovy dítěte. Každý svého štěstí strůjcem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.