| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A co takhle domácí potrat?

všechny tady zdravím. i když je tato diskuze starší, musím také připojit co mám na srdci.....nečetla jsem úplně všechny příspěvky, ale dost na to, abych věděla o čem je řeč.

nikde není psáno, že eunalgit musí jako analgetikum zabrat. je spousta různých léků a na každého působí jinak. bolest je zcela individuální. každý na ní reaguje nějak jinak. bolesti mají různý charakter, intenzitu, jsou závislé na denní době ( večer se snáší hůře ), na psychice pac. atd....
pokud někdo působí na někoho hystericky ( v mysli si můžu o tom člověku říkat co chci ), nikdy by to nemělo být dáváno najevo.
jsem také ze zdravotnictví a pokud někdo měl bolesti i přes podání analgetik, mohlo to způsobit několik vlivů. buď ještě lék nezabral, nebo byl lék příliš slabý ( potom následuje přidání léku tlumícího bolest, ale pouze po uvážení - aby se dotyčný léky nepředávkoval ) a nebo se rovnou dává opiát ( u pac., u kterých se předpokládají silné bolesti ). někdy zabere třeba i psychologický efekt.
je to velmi indivuální. nelze někoho škatulkovat. sám dotyčný musí vědět, jak ta bolest je silná. může si pomoci stupnicí bolesti od 1 do 10 ( 10 je nesnesitelná ). a pokud se k bolesti přidá nějaká psychická újma, bolest se zněkolikanásobí.

pokud si někdo myslí, že zdravotnický personál je naprosto profesionální, tak se mýlí. já jsem začala pracovat ve zdrav. poměrně mladá a od začátku jsem musela šlapat jako hodinky. rozhodně nikdo nedává personálu hodiny psychologie. personál se musí chovat tak, aby pac. podpořil, ale nikdy by neměl snižovat schopnosti spolupracovníků.
velmi katku obdivuji, že zde veřejně řekla, že je zaměstnankyní heliosu. postavila se za něj. já bych také hájila své pracoviště, pokud bych věděla, že za kritizovaného člověka mohu strčit ruku do ohně.

hančo, je mi líto, že jste se setkala s tímto jednáním. pokud jste napsala stížnost na ředitelství a dosud jste nedostala vyjádření, něco není v pořádku. dopisy této formy ( stížnosti ) posílejte doporučeně. měli by vám odpovědět do 30 dnů. sice jsem tady odpověď lékaře četla, ale ta nebyla adresována vám.
chápu, že jste rozhořčená.

lékaři jsou také jen lidi. a to mohu potvrdit. myslím, že moji spolupracovníci jsou velmi vzdělaní lidé. ovšem nejsou neomylní. stalo se kolikrát, že něco přehlédli. ale byli na to včas upozorněni ( sestrami ). chyby se stát mohou, ale pokud se stanou, musí dotyčný umět přiznat chybu.

mě se také párkrát stalo, že se někomu nelíbilo, jakým způsobem probíhala péče .... bohužel tomu se ale nevyhneme. proto se snažím dělat všechno proto, abych hájila zájmy pac., ale i zájmy svoje....ale aby péče vyhovovala všem, to prostě nelze. všechno děláte podle předpisů, ale pokud třeba není soukromí, celý dojem je ztracen.

sice to sem nepatří, ale bohužel ani ještě dnes nevím, jak se chovat k lidem, kterým zemřel jejich blízký. nikde vás to neučí. naučí vás to jen čas a zkušenosti. a co potom má personál dělat... chtěla bych vidět dokonale jednajícího člověka. nikde vás nemohou připravit na situace, které nastanou.

nikoho neomlouvám. možná že to sem až zase tak moc nepatří.
ale neadekvátně se chovají nejen zdravotníci, ale úředníci, učitelé, řidiči prodavači.... no prostě pořád je něco.
ale důležité je se ozvat. pokud si všechno necháme pořád líbit, nemůžeme čekat, že se situace nějak zlepší. národ prostě zkouší trpělivost a hranice, které je možné ještě bez újmy překročit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.