| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Já tě pustím sednout

Nevím, jestli je to tak hrozné, ale je pravda, že dnes se skutečně míň vedou mladí k tomu pouštět starší. Občas se to bere jako omezování se, a na to dnes nikdo neslyší. Přišli první, tka c by sinesedli...:-((Nejvíc mě naštve, když vidím rodiče s odrostlým dítětem(třeba tak kolem 10, 12 ti let), které vedle rodiče sedí, nic mu není, kolem něj stojí postarší lidé, i když třeba ne tak úplně staří (ale paní kolem padesátky nebo šedesátky co vleče tři tašky nákupu je určitě taky unavená a ráda by si sedla, a nějaký věk už má) a rodič tomu dítěti neřekne pusť tu paní si sednout. Když to řekne někdo jiný, ještě potomka podpoří v tom, že má jízdenku a tím nárok na sedadlo. Bohužel jsem to zažila už několikrát, je z toho ošklivá scéna, a co se to dítě učí.... Nebo to bývají i malé třeba tříleté děti, které sedí samy a matka nebo babička ani neučiní pokus vzít si dítě na klín, což mi taky nepřipadá zrovna ohleduplné.
Zkušenosti s mladými co zaberou tramvaj má moje máma, nastupuje do práce jednu zastávku po kolejích, a vždy jsou všechna místa obsazená halasící rozveselenou mládeží, kterou ani nenapadne, že by mohla pustit někoho sednout. Ani ty ostatní lidi nevnímají, jak se baví...Vzpomínám si, že my jsme po cestě z kolejí se taky halasně bavili, ale nikdy jsme si schválně nesedali, protože jsme věděli, že zas přistoupí nějací důchodci a budeme je muset pustit sednout, a to by nám pokazilo zábavu - tak jsme radši stáli od začátku. To povědomí toho že starší se pouští už tu ale vážně moc není. Nebo jen prostě stárnu a proto mi to tak připadá?
Samozřejmě vidím i lidi co ostatní pouští, ale je to spíš má generace než ti o 10-15 let mladší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.