| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš?

Mám starší sestru, ze které v porodnici doktor placentu prostě vytrhl, nečekal na třetí dobu porodní. Ještě asi půl roku po porudu měla problémy s různými záněty.
Proto nedůvěra k porodnicím. Pár článků o porodech ve Vrchlabí, CAPu (viz například Monty) a dvě knihy z OWP mi jen pomohly utvrdit si můj názor na porod doma. O Stadelmann už jsem se zmiňovala, ta druhá je: Henci Goer, Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu. Autorka je dula, která doprovází ženy při porodech, ať už se rozhodnou rodit kdekoliv. Občas mi vadil trochu "americký" styl knihy, ale k přemýšlení o nutnosti a prospěšnosti různých zákroků mě opravdu přivedla.
Do sedmého měsíce těhotenství jsem bydlela v ČR a chodila k výborné gynekoložce tam. Má naprosto profesionální přístup a je lidská. (Oproti té, u které jsem 1x a naposledy byla tady). Na poslední měsíce těhotenství jsem se přestěhovala do Ženevy. O existenci centra porodních asistentek už jsem věděla předem a byla v kontaktu s Veronikou.
K tomu porodu doma, těhotenství musí samozřejmě být bezproblémové, navíc se musíte trefit do +/-14ti dnů okolo termínu. Ta prohlídka v porodnici se dělá právě kvůli případným komplikacím, které mohou nastat (ale málokdy přijdou z ničeho nic, jak mi vysvětlila moje PA). V případě problémů bych tam samozřejmě jela, jsme od té porodnice 5min autem, ale měla bych s sebou mojí PA, aby se mohla zastat mých práv, protože ani já ani manžel, jako nezdravotníci jsme neměli a nemáme dostatek zkušeností.
Jinou porodnici jsem si vybrat nemohla, protože nejbližší je tuším pár desítek km (a já ji chtěla právě pouze při vzniku komplikací a to pokud možno co nejdřív) Jinak tu existují ještě soukromé kliniky, ale tam se platí nehorázné sumy, pokud nemáte speciální pojištění. A to mi tu žádná pojišťovna, vzhledem k tomu, že jsem byla těhotná, dát nechtěla.
Článek jsem napsala asi hlavně pro prvorodičky, mě se totiž před porodem nikde dostatečné konkrétní a ucelené informace o tom, jak může porod vypadat, nedostalo. No a taky pro ty, které by to třeba tentokrát chtěly jinak..
Souhlasím s tím, že ne každá porodnice je "slepičárna", ale tohle je opravdu jedna z těch "masových výrob". Mám jednu známou, která je PA v právě zmíněné porodnici. Viděla jsem ji po noční kdy měla 8 porodů za sebou...
Musím se přiznat, že o nepořádku doma vůbec nevím. Na podlaze jsme měli igelity (nemáme koberce), stejně tak na omyvatelné kožené sedačce. Asi muselo být i pár věcí od krve. Já když jsem ulehla a odpočívala s Honzíkem vedle sebe, slyšela jsem jak v koupelně cáká voda. To můj manžel asi máchal všechno ve studené vodě a pak to strčil do pračky. Když jsem se probrala nebylo po žádném porodu nikde ani stopy.
Po porodu přijela na pár dní se o nás postarat tchýně a na pár dní moje mamka, takže i já jsem mohla odpočívat, ale chybělo nám takové to "intimno", proto tentokrát to rozhodnutí pro placenou službu, která přijde třeba jen na 2h denně.
K té homeopatii: no, začínám se s ní seznamovat, vím, že jsi horlivá zastánkyně, ale stejně mám radši bylinky :-) Nutno přiznat, že na Honzíkovu rýmu zas až tak dobře nezabírá. Ale modřina mu po ní mizela závratnou rychlostí!!
Pro Vranimůru: můj manžel je narozenej 30.4. a má maximálně pořád rozcuchaný vlasy, ale že by byl čaroděj?? Ale třeba budeš mít s Jolandou větší štěstí!!
Lucko a Ty už si přestaň s tím koštětem vymýšlet :-) Uvěřím Ti, až Tě tu uvidím kroužit :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.