| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Máme doma ježka

Včera večer, když jsme se vraceli s mužem a mou kamarádkou z mužova koncertu, při čekání na tramvaj jsem si všimla že se u prosvětlené reklamy krčí ježek .. bylo to v centru Ostravy uprostřed cesty a tramvajových kolejí, tak jsme docela žasly, jak že se tam chudinka dostal.. Sedla jsem si k němu a zvolala "je nějaký maličký, vezmem ho domů!" :o) Nuže kamarádka jej odlovila - nebyl to žádný problém, ježek se nebál a stál na místě ani se moc nestáčel do klubíčka ... daly jsme jej do tašky (záměrně píši tvrdé Y, neb muž byl jaksi "přiveselen" po několika pivech :o) a jeli domů.
Tam jsem je nastěhovala do krabice s pilinami. Mám chovatelskou stanici morčat, takže pilin je vždycky dost :o) přikryla víkem s otvory, nasypala mu tam trošku granulí od našeho psa a taky dala kousek tvrdého sýru, víko krabice jsem zatížila knížkami, krabici dala na noční stolek a šli jsme spát...
Muže nemohlo vzbudit ani to kbyby po něm ježek chodil a tancoval na něm v růžových šatičkách :o) ale mne jeho snažení dostat se ven docela budilo .. jednou se mu to málem povedlom, nuže zatížila jsem krabici více a odnesla jí do obýváku .. uprostřed noci slyším rádnu - to ježura zhodil část knih s CDčkami a drápal se ven ... no jelikož jsem ve tři v noci nenašla lepší bydlení a ani mi to moc nemyslelo, dala jsem ho i s krabicí do vany, ať s škrábe jak chce ... Ráno jsem začala hledat nějaké informace, mezi tím jsem jej postříkala přípravkem Frontline, jež používám na močata - proti parazitům atd. Po zjištěn základních informací jsem ježka začala vážit - váží skoro 500g, lidí se nebojí a má se čile k světu - když jsem začala psát, byl už v nové krabici od vysavače ..škrábal a škrábal, až prorhnul boční tlustou lepicí pásku a rychle se chtěl "malým" otvorem dostat ven, myslela jsem že se tam nemůže vejít, tak jsem tomu nevěnovala pozornost .. hehe chyba lvky ! :o) ježek se mi tam zaseknul a já jej musela páčit ven, visela mu jedna přední nožka ven spolu s hlavičkou a on celý visel půlkami těl na obě dvě strany bedny ... no zábava :o) teď až asi konečně pochopil, že je ráno a usnul ..leží jako placka vedle nových granulí - tu hrst ze 3 ráno spolu se sýrem stačil sežrat.

Chtěla jsem se jen zeptat, i když jdeme hned v pondělí k veterináři, když má těch 500g a je prosinec, potřebuje naší pomoc ? na stráckách CSOP jsem se dočetla, že by měl mít min. 500g na zazimování u vás zase, že 650g tak já teda nevím ;o) děkuji moc za pomoc a všem záchranářům i sobě přeji hodně úspěchů a spokojené ježury !

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.