ale laicky se domnívám, že velikost vnitřní pánve by se přece měla dát změřit a následně tak odhadnout, jestli je třeba rodit císařem nebo ne.
Já jsem také poprvé abolvovala "klasický porod", tj. od rána až do pozdního odpoledne na hekárně a následně porodním sále. Až tehdy doktoři usoudili, že mám malou pánev a jelo se na sál.
Při druhém dítěti mě opět přemluvili ke klasickému porodu (rodila jsem jinde a toužila po přirozeném porodu) s tím, že by to ..možná..šlo. (Pokud tedy dítě bude mít tak trochu menší hlavičku...)Domluvili jsme se, že pokud by to nevyšlo a musela jsem rodit operačně, bude to za pomoci epidurálu, abych prostě "byla u toho", až se dítě narodí. V tomhle ohledu štěstí asi nemám, takže následovalo - jako v prvním případě - deset hodin bolestí a pak hurá na operační sál. Ovšem anesteziolog nebyl zrovna k dispozici - byl u operace v nemocnici v centru města (Jablonec nad Nisou), porodnice tehdy ještě ležela na okraji města.
To, že všechno u obou porodů dopadlo dobře, považuju za malý zázrak.
Nicméně mám pocit, že jsem místo dvou porodů už absolvovala čtyři.
Může mi někdo napsat, jestli mají doktoři k dispozici nějaká jednoduchá vyšetření, podle kterých by před porodem bezpečně poznali šířku pánve maminky s porovnáním s velikostí dítěte?
Předchozí