| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila v továrně na děti

Už dlouho se chystám napsat o své zkušenosti s porodem v Podolí a tenhle příspěvek mi dal konečně impuls. Rozhodla jsem se pro něj jednak proto, že je to vyhlášená porodnice a chtěla jsem samozřejmě tu nejlepší péči, jednak proto, že umožňuje strávit první a druhou dobu porodní na jednom (malém příjemném sprchou a WC vybaveném) sále ve společnosti manžela, žádná hekárna a velkorodírna dětí. S předporodní péčí jsem byla maximálně spokojena, v ambulanci mě vyšetřoval mladý příjemný a hlavně diskrétní pan doktor Otčenášek, který mě pak i rodil.
Na porod jsem se poctivě připravovala, chodila do Podolí na tělocvik (vřele doporučuju), načítala, masírovala hráz a měla jsem jasno:chci rodit bez epidurálu a bez nástřihu.
15. 11. večer mi praskla voda (tři dny po termínu),takže jsme jeli do porodnice, kde mě poslali na rizikové, dokud se nerozběhnou kontrakce. To se naštěstí stalo celkem brzy, v 5 ráno jsem šla na sál, otevřená na tři prsty.
Vzhledem k tomu, že vše šlo bez komplikací, strávila jsem první dobu porodní prakticky sama s manželem, PA docházela pravidelně kontrolovat ozvy. Kolem 11h jsem už byla otevřená, ale miminko pořád nešlo dolů a nastal horor - druhá doba porodní skoro 1,5 hodiny, pořád jsem tlačila, tlačila, vždycky vyplula vlasatá hlavička a zaplula zpátky. Musím říct, že PA se opravdu poctivě snažila mě odrodit bez nástřihu, ale po té hodině a půl už mi docházely síly, takže zavolala doktora. Pak už šlo všechno ráz na ráz, najednou bylo okolo asi 10 lidí a ve 13.59 se nám narodila nádherná zdravá dcera Anička (52cm a 4.02kg),nástřih byl decentní a zahojil se ještě před odchodem z porodnice.
K poporodní péči bych měla jisté výhrady (i když personál je veskrze velmi milý, spíš kvůli kojení, protože v tomhle ohledu podolí rozhodně není baby friendly hospital),ale to už je zase jiná kapitola.
Pokud to shrnu - Podolí je ideální, pokud jde všechno dobře, jinak bych za něj ruku do ohně nedala.
Milena

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.