| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila v továrně na děti

ahoj,
taky jsem rodila v Podolí, a to dvakrát, poprvé v březnu 2002, a pak v září 2003. Každý porod byl úplně jiná a ani v jednom případě si nemůžu stěžovat na personál. Poprvé porod začal o pět týdnů dříve odtokem plodové vody, ale kontrakce se nerozeběhly a musely mi porod nakonec vyvolávat "tabletkou". Předtím jsem strávila 24 hodin na rizikovém, což bylo naprosto v pohodě (já byla tak rozrušená, že už se mi konečně narodí miminko, že jsem nic nevnímala). Samotný porod pak proběhl přirozeně a trval jen asi tři hodiny, naprosto musím pochválit přítomnou porodní asistentku, která mi nejen fyzicky, ale i psychicky úžasně pomáhala. Synek se narodil již v 35. týdnu a byl spíš drobný (2,59 kg a 47 cm), den po porodu dostal žloutenku, a protože byl hraničně nezralý, tak jsme byli z P1 přeloženi na K2 (péče o nedonošené děti). Stav synka se nakonec ještě zkomplikoval, takže jsme tam nakonec zůstali ještě téměř měsíc, ale já musím říci, že celou dobu byla péče všech lékařek, lékařů i sestřiček naprosto příkladná a také světe div se i milá!!! (pro úplnost dodávám, že dnes je syn naprosto zdráv a kypí sílou a zdravím). Druhý porod byl opět trochu předčasný, ale už méně (37. týden), dcerka však byla koncem pánevním, a protože vypadala veliká, tak byl indikován císařský řez. Zvolila jsem epidurál a nelituji. Opět si nemohu stěžovat, dcerku jsem vyděla hned po vyndání, a pak až druhý den, ale navštívila ji snad celá moje rodina. Po porodu jsem strávila pár hodin na JIP, a pak mě převezli na P2 (P4 se tehdy teprve utvářelo). Jediné, na co si mohu stěžovat byl poměrně necitlivý převoz dvou mladých sesxtřiček, které si zřejmě myslely, že jsem něco jako obrovský fotbalový míč. Nicméně se mě hned ujala jedna starší a velmi mila sestřička. A opět si nemohu stěžovat ani na personál ani na sestry ani ženské ani dětské. Jediné, co je v Podolí strašné (kromě jídla) je hygiena (prostě je nebo aspoň bylo tam málo sprch a záchodů na hodně maminek a stav těchto místností podle toho vypadal).
Takže vidíte, že není vše jen černé nebo bílé a moc lituji, že jste měla v Podolí tak špatné zážitky.
Doufám, že vám to nekazí radost z vašeho drobečka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.