| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila v továrně na děti

RODILA JSEM TAM DVAKRÁT, TAKY SI MŮŽU O VRCHLABÍ ZDÁT, ŽÁDNÁ NEMOC, JEN JSEM "NESTANDARTNÍ" PACIENT, VYMIKÁM SE Z TABULEK, TUDÍŽ ŽÁDNÁ OSTRAŽITOST NENI ZBYTEČNÁ, DRUHÝ POROD V PODOLÍ BYL NAKONEC ŘÍZENÝ CS, ALE NEJHEZČÍ PRO MÉHO MUŽE.

Porod druhé dcery byl s malou pomocí fyziologický, ale hlavně skvělý místo, personál.... , tak u třetího jsme měli jasno, bohužel synek se otočil pánví ve 37-38 tt, naváženo kolem 4 kg ( porodní byla 3750), tak situace byla jasná, ovšem kromě jiných zdravotních potíží mam fobii z nemocnice, možná řeknete, že každý, ale já se mohu dostat do stavu jako po úraze např. při bouračce ... tj stav vážný, tachykardie to nejmenší .. samozdřejmě jsme narazili na "leges artis" tudíž zavedený postup s hospitalizací na rizikovém, ale jak lékař, tak přivolaná psycholožka nás vyslechli a pokusili se vyjít vstříc, včetně vyšetření u primáře, pro přesné určení polohy plodu - přijal nás po dvou CS a čekal ho další, unavený, ale přiměřeně příjemný a hlavně soustředěný na mě a dítě, velmi dobře mi dokázal vyhmátnout polohu hlavy dítěte, zkontroloval velikost a rychlost předchozích porodů a vzhledem k poloze placenty se přiklonil k CS. Chtela bych to aspoń zkusit, ale do méně "zkušené nemocnice" jsme si netroufali a taky bylo jasné, že riziko asi už není přiměřené.
Nakonec jsme si právě přez konzultaci s psycholožkou - domluvili přijetí na rizikovém, ale současně propuštění na propustku s tím, že druhý den bude volný nadstandart a půjdu tam už na přípravu k CS v přítomnosti muže. Epidurál u mě nepřichází v úvahu, spíš jsem zralá na sedativa i před porodem , ale anestezioložka při rozhovoru s námi, rozhodla, že vezmou k porodu manžela- poslední a první, co jsem vnímala - po i před porodem jsem slyšela svého muže, on byl u celého porodu a synka dostal hned, jak ho malinko omyli. Díky jeho přítomnosti mám informace o každé vteřince našeho synka a nebyla nutná jiná medikace jež nejnutnější doba narkozy .
A přestože byl v nemocnici " výjmečný stav kvůli chřipce na dětském Jipu", Tj zákaz návštěv a víc práce pro sestry i na Jip mi ho přinesly 2x a druhý den jsme díky manželově přítomnosti ( nebyl návšteva, ale doprovázející osoba), jsme měla synka u sebe.
Nejsem ráda, že tak třetí porod dopadl, ale nemám špatný pocit ani z nemocnice ani z toho, že jsem snad porod nezvládla:oDD.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.