| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak připravit dítě na gynekologické vyšetření

Moje první zkušenost byla děsivá. Bylo mí patnáct let, byla jsem zaláskovaná, bála jsem se těhotenství, ještě jsem ale byla panna. Odhodlala jsem se potajmu zajít na gynekologii, abych měla antikoncepci. Čekárna plná, když jsem sestře vykoktala, co chci, byla nepříjemná, že doktorka nemá čas, atd. Více méně jsem ji přemluvila. Vešla jsem do sesterny, neurvalost sestry pokračovala, když se na mě osopila, že sebou nemám menstr.kalendář. Stále vzdychala, obtěžovala jsem ji... Vyzvala mě, abych si odložila. Já zůstala v kalhotkách, to jsem však neměla. Jsi tady sice poprvé, ale měla bys vědět, že se musíš svléknout celá, kalhotky přece na gynekologii nepotřebuješ. V rozpacích jsem se tedy svlékla celá a vstoupila k lékařce, byla již asi v důchodu, stará ženská, šedivá a též velmi nervozní. Dala jsem jí papíry, co se mnou sestra sepsala, jen letmo do nich koukla, mlčela, cosi psala. Já postávala nahá... Zvedla hlavu a rozkřikla se, to ještě nejsi na stole? Jak tě asi vyšetřím? Bázlivě jsem přistoupila ke kovovému monstru, celá roztřesená jsem nevěděla jak nahoru. Máme tady další nešiku... neví jak nahoru. Vyskoč si na kraj stolu. Poslechla jsem, zůstala sedět... no tak si snad lehni ne, nohy roztáhni do podpěrek, semhle ne... a ukázala na ně. Pracně jsem se na stůl položila, už jsem skoro brečela... Když se doktorkaposadila před stůl a začala mě prohlížet, už zase křičela, že jestli se neuvolním, tak mě nevyšetří. Bez jakéhokoliv varpvání mi zajela prstem do zadečku a brutálně prohmatala břicho. Vaginoskop později jsem cítila v přirození ještě hodně dlouho... Pak mě vyšetřila i prsa, vše mě bolelo... než mě milostivě a s křikem předepsala moji prvni antiko. Bylo to ještě v dobách totality, ale byl to dodnes pro mě hrozný zážitek. Mlj drihý gynekolog /přestěhovali jsme se/, byl muž, ale velice jemný, vše mi vysvětlit, i když poprvé mě prohlížel také nahou, necítila jsem se tak děsivé, jako u té lékařky a byla jsem už docela uvolněná, i když už ne panna, mezitím jsem začla žít intimně. Zažila jsem dost gynekologů, od té doby, s lékaři mám rozhodně lepší zkušenost než s lékařkami.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.