| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdo zaměstná matku malých dětí?

Koukám, že se tady rozběhla dlouhá diskuze a tak bych chtěla napsat taky moji zkušenost.
Je mi 35 a mám dvě teď už větší děti (8 a 14). Když jsem nastoupila po prvním dítěti do práce, byla to doslova katastrofa. Dítě neustále nemocné, babičky nikde, manžel nemohl a navíc jsem skoro každou nemoc chytla taky, takže jsem do práce prostě jít nemohla. Po nějaké době jsem otěhotněla a zůstala doma. Když nastal čas nastoupit po druhé mateřské do práce, poléval mě ledový pot. Navíc firma, kde jsem před mateřskou pracovala, byla v konkurzu a měla jsem místo, kde bych se asi moc profesně neposunula. V té době byl můj sen práce doma nebo na poloviční úvazek. Nakonec jsem se naučila práci, kterou mohu vykonávat doma pro manželovu firmu. Takže odpadly starosti, co v případě nemoci dětí nebo prázdnin.
Naučila jsem se hodně pracovat s počítačem a začala jsem se učit jazyk a s úrovní mých znalostí jsem docela spokojená. Nedovedu si představit ten kolotoč do práce, pro dítě do školky a večer do jazyk. kurzu.
Ale teď jsem doma s mateřskou už více než 8 let a řeším, co dál. Děti už mě tak moc nepotřebují, navíc babičky jsou teď k dispozici. A já mám najednou pocit, že mi ujíždí vlak. Podala jsem svůj životopis do několika firem. V jedné jsem dokonce vyhrála konkurz, ale firma mě dokonale vyšplouchla: nejdříve mně telefonicky oznámili, že mě vybrali a sdělili, kdy mám nastoupit. Večer před nástupem do práce mi volali znovu, že se vedoucí nakonec domluvil s jinou uchazečkou!
A získat práci na menším městě vidím docela černě. Takže teď bych asi do práce jít mohla, ale nevím, jestli nějakou seženu. Navíc to, že jsem doma, stejně nikdo u nás neocení. Spíše se to bere tak, že ty seš doma, tak nemáš co dělat, Tak zařiď, ukliď a vše je na tobě. Tak jsem se vypovídala, mějte se fajn, Iva

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.