| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdo zaměstná matku malých dětí?

Mám v rodině docela podobný problém jako je pro někoho mamina s často nemocnými dětmi.........

Bohužel, moje sestřenice se léta léčila ambulantně i ústavně na psychiatrii, stále se léči ambulantně dodnes, občas s nějakými horšími výkyvy. Na několikerý pokus a s odřenýma ušima dostudovala střední školu a nyní již pár let pracuje/nepracuje.

Potíž je ale v tom, že není schopna unést jakoukoliv kritiku jakékoliv své práce nebo sebe, je roztržitá a velmi špatně se soustředí.

Tyto problémy se pochopitelně v jejím zaměstnání vždy poměrně brzy provalí. Následuje tedy to, že sestřenice "onemocní", prostě jsou to takové její útěky, přitom třeba jen trochu kašle nebo ji někde něco bolí - a klidně na dlouhé týdny či měsíce.

Po dobu její nemocenské ji zaměstnavatel pochopitelně nemůže ukončit pracovní poměr, ale ona jen sedí doma a ví, že to stejně přijde a jen se dál stresuje. Když jí skončí nemocenská, odjede třeba do lázní, pak je zase nemocná atd.

Být jejím zaměstnavatelem, radost bych z ní rozhodně neměla, na druhou stranu vím, že ona vážně není psychicky v pořádku a mrzí mě, že si podle toho nenechá poradit, nenajde si nějakou lehčí práci.

V takových případech mi přijde ono právo na soukromí a ochrana osobních dat v tom smyslu, že zaměstnavatel nesmí vědět, že se od dětství léčí na psychiatrii, docela nefér. Pořád si říkám, že pak by třeba konečně pochopila, že na řádnou práci na plný úvazek nemá a mohla by se uplatnit na místech pro postižené, i když vím, že je jich málo, i s jejich dlouhým hledáním by byl výsledek lepší než tento neustále se zhorčující stav. Sestřenka si poradit od nás nenechá:-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.