| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku "Desatero" atopika

Milí rodiče, jmenuji se Irena, je mi 31 let. Krátce po mém narození jsem měla několik let atopický ekzém. Na čas zmizel,ale v podstatě si mi objevoval až do puberty v ruzné mire porad. Asi v 16 letech se mi objevil tak, ze jsem musela byt hospitalizovana a dokonce si me fotili kvuli tezkemu prubehu i do ucebnich materialu pro mediky. To jen na vysvetlenou, ze to nebyla zadna legrace. Pak byl chvili klid, ale v 18 letech si mi vyrazil v obliceji. Dlouhodobe a mokvave skvrny byly osklive. Celozivotne jsem uzivala masti s kortikoidy a dalsi vymozenosti mediciny. Pobyty v laznich i u more. Ale vysledek jen na cas dobry. Pak jsem potkala jednoho moudreho cloveka, ktera mi objasnil, ze je to zalezitost krve. Zkratka telo je nejakym zpusobem plne neceho, ceho se zbavuje kuzi. Trochu me to zarazilo, protoze lekari meli vysvetleni jine. No uz jsem se ale chytala posledni sance a tak jsem to zkusila. Asi 1,5 mesice jsem denne pila litr silneho koprivoveho caje. Krev se mi vycistila a ja 12 let nemam po ekzemu ani pamatky. K tomu, ale musim upozornit, ze koprivovy caj se nedoporucuje intenzivne pit udajne dele nez 3 tydny. Ale ja jsem ho pila tak dlouho, dokud ekzem nezmizel. Blizi se jaro a telo ma prirozenou potrebu se cistit, ted je velmi vhodne obdobi, kdy je fajn pouzit dietu. A jeste dulezitou vec - zdrava strava a kosmetika. Pokud se tyka kosmetiky, je to jednoduche, prirodni aromaterapeuticka kosmetika ATOK, ul.Premyslovcu, Usti nad Labem. Jsou to prirodni (nikoliv pseudoprirodni) oleje s kratsi dobou trvanlivosti, protoze neobsahuji zadnou chemii ke konzervaci. Maji svuj casopis Aromaterapie a nedavno tam byl kompletni program pro atopiky - uzasna kosmetika, po ktere telo nesvedi. Pokud se tyka zdrave stravy jim velmi stridme mleko a slazene mlecne vyrobky a cukr. Ani kakao neni nic moc. Ale od te doby co jsem presla celkove na zdravou stravu (obilniny, lusteniny, jidla bez chemie, zkuste BIO, piti jen vodu, hodne zeleniny, ovoce,...) se telo proste nejak zharmonizovalo a uz mi nevadi ani obcasne vetsi mlsani, apod. Teda vadi mi to jen na vaze. Tak tolik moje zkusenost. Nemusi byt lekem pro kazdeho, ale me koprivy a zdrava strava strasne pomohly. Preji vam totez. Jo a taky mi hodne pomohlo studium knih nefanatickych (zlata stredni cesta-pouziti zdraveho rozumu, moje zkusenost - vsichni makrobiotici a nekteri vegetariani se chovaji fanaticky, bohuzel) autoru o lecbe vyzivou, zkratka jsme to, co jime. A ekzemy jeste nikdy nebyly tak rozsirene jako dnes, takze na tom asi neco bude.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.