| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdo zaměstná matku malých dětí?

A vidíš, Orchidejko, a mně nikdo ani nenaučil, JAK se líčit. Naopak - když byla nějaká žena nalíčená, tak se to v mé rodině považovalo za něco nepatřičného. Ačkoliv jsem se jako mladá dívenka snažila proniknout do tajů líčení, nepochopila jsem ani zbla. Dokonce na vlastní svatbu jsem si nabělo nalakovala nehty tak, že i já laik poznala, jak jsem to zmrvila, a nehty jsem pak taktně "schovávala"...
Co se týče toho oblékání, mám 30 kg nadváhu, takže na takový objem se cokoliv shání velice, velice těžko. Vkusu mne nikdo nenaučil - dodneška se stydím za to, jak mne maminka co malou holku i co osmnácti, dvacetiletou dívenku strojila. Potřebovala bych, abych měla peněz vskutku nadbytek, abych tuto záležitost mohla svěřit odborníkům. To víš, že bych se chtěla líbit. Ale s tím drobtem peněz, které máme, a s mojí nadváhou to tedy moc nejde. (Teď jsem ukořistila jednu vskutku "šik" halenku - tchýně mi ji pochválila, že mi sluší a že mě dokonce zeštíhluje:-))) Oblékat se skutečně neumím. Nemám to od koho odkoukat ani od koho se to naučit, a ani na to nemám peníze, bohužel. Jistému vkusu bych se možná přiučila, kdybych chodila do nějakých salónů, skutečně kvalitních, ale na to nemám, a i když seženu práci, tak na to stále ještě mít nebudu (pravděpodobně).
--- Co se týče toho, co píšu, tak samozřejmě NEPÍŠU, že jsem podprůměrná, a ani to NEŘÍKÁM při pohovorech. Snažím se tvářit sebejistě a sebevědomě. Ale je fakt, že jsem teď dlouho na žádném pohovoru ve svém oboru nebyla, naposledy se z toho vyklubal nábor na pojišťováky se ŽL.
Co se týče toho postupu vpřed, tak hovořím o tom, že dnes je ve zvyku (ale už jsem to tu kdesi psala) mít na administrativní práce jednu ženu, která ale kromě toho bude zvládat účetnictví vč. mzdového, fakturaci, objednávky atd. atd. I kdybych prošla sto kurzů, nikdy mě žádný kurz nenaučí být flexibilní, pohotová, rychlá a jánevímcoještě. Tyto vlastnosti nemám - a k práci účetní (+ mzdové + administrativní atd.) toto je NUTNÉ.
Pokud píšu o podprůměrnosti u sebe, tak proto, že VÍM, že mi chybí právě těch několik velmi zásadních osobních vlastností, které v mém oboru jsou vyžadovány, ale které mne žádná škola, kurz a sebevzdělávání nenaučí.
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.