| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdo zaměstná matku malých dětí?

Kdyz to tady tak ctu, tak me napada spousta veci....EvcoK, proc nezalozit novou diskusi, abychom pomohly dat Mirku "do pucu"? A vzit si na pomoc Dalea Carnegieho (prima literatura pro nekoho, jako je Mirka, souhlas!). S necim souhlasim s necim ne. Moc se mi libil prispevek Ivule, pod nej se podepisu:-) A nesouhlasim treba s Monty v tom, ze vzhled neni dulezity co se tyce dojmu (treba zrovna na zamestnavatele). Je dokazany, ze kdyz prijde clovek na pohovor, tak si o nem "personalni" udela dojem behem nekolika prvnich minut. Samozrejme to neni jen o vzhledu, dobrej personalni kouka hlavne na vystupovani. Zalezi taky na pozici. Pokud je potreba nekdo "reprezentativni", tezko prijmou nekoho s nadvahou, tlustymi brylemi, nevkusne obleceneho, s nizkym sebevedomim atd. (Mirko, prosim, neber tohle osobne:-))
Mirko, pokud mozno strucne, co si myslim ja (a soudim jen z tvych prispevku, neznam te, takze se muzu v nekterych tvych pristupech mylit). A taky to neber jako kritiku. Tedy, ona to svym zpusobem kritika je, ale pozitivni:-):

1) Myslim, ze mas zbytecne nizke mineni o sobe same. Nevim proc, protoze mi pripadas jako chytra a citliva holka (dama:-)). Taky mi pripada, ze s tim sama nechces nic moc delat, protoze si myslis, ze to nejde (nevim proc?). I kdyz tvrdis, ze jsi v jinych pripadech optimista, tak proc ne v tom tvem??? Podle tvych poslednich prispevku soudim, ze jsi proste ten typ cloveka, ktery potrebuje "kopanec" od ostatnich, aby se k necemu odhodlal. Tak, co kdybychom te s holkama "nakoply"? (nektere - viz Ivule, EvcaK...uz s tim zacaly!)

2) Obcas mi pripada, ze se zbytecne moc litujes a obhajujes se za soucasny stav. Viz "mame malo penez, nikdo me nenaucil, jak se oblekat, licit, mam nadvahu, tluste bryle, jsem precitlivela...". I pokud za tyhle veci nemuzes, vzdycky zalezi na tom, jak se s nima vyrovnas. Tady souhlasim s holkama, co psaly, ze nekterym vecem se clovek ucit nemusi. Ja si napriklad myslim, ze moje mama ma vkus naprosto priserny, rozum mi zustava stat nad kreacemi, do nichz me jako dite a predpubertalni slecnu navlikala (taky nebylo penez nazbyt) a do nichz se ona navlika i ted:o) Presto me to nijak nepoznamenalo - vkus ma proste clovek svuj vlastni. A ted zase s Monty naopak souhlasim - ze pokud se clovek v necem neciti dobre, nema cenu se do toho oblekat. Nekdo tu zminil casopisy - ja ctu temer pravidelne Elle, sleduju modu, ale oblikam se podle SVEHO, ne do toho, co je zrovna "in". Takze se proste oblekej do toho, v cem se citis dobre, nedostatky postavy se daji vhodne zakryt, pekne obleceni se najde i v sekacich!!! A to, ze mas nadvahu, nevylucuje to, ze muzes vypadat elegantne a sexy! Co takova klasika - cerne kalhoty, svetla bluza, boty na nizkem podpatku? Perlicka - nedavno jsem videla jit pani po ulici, vetsich proporci, ale super oblecenou (tim nemyslim draze, jen vhodne) a to bys koukala, jak se za ni chlapi otaceli! takze co se tyce toho vzhledu - ted k tomu liceni - pokud uz se chces malovat, tak zaklad je kvalitni make-up, korektor (=tycinka, ktera zamaskuje nedostatky pleti:o)), pudr, rasenka a lesk ci rtenka. Plus muze byt tvarenka nebo "multilicidlo", ktere se da pouzit jako stiny na oci, tvarenka a buhvicojeste:o) Existujou zrcatka, ktera jsou specialne na liceni a zvetsujou, takze i ty bys videla na stiny. Protoze bryle na dalku opticky zmensujou oci (vlastni zkusenost), doporucuju bud jen rasenku, nebo pokud i stiny, tak svetle. Celkove dobry dojem dokazou pokazit neupravene vlasy. Vyplati se mit dobry strih, ktery neda moc prace a vypada prirozene. Zase - vyplati se nechat si udelat strih u opravdu dobreho kadernika, udrzovat uz ho pak muze v podstate kdokoliv. Ja jsem si pred par lety takovy nechala udelat a mam jej dodnes, jen nechavam zastrihavat. Dalsi vec jsou BRYLE, ty jsou hodne dulezite - hezke bryle, ktere ti slusi, hodi se k tvemu tvaru obliceje a barevne k tvemu typu dokazou udelat strasne moc. Ja sama bryle nosim od malicka, jistou dobu jsem se maskovala cockama, ale od te doby, co mam opravdu slusive bryle, cocky vubec nenosim! Tohle je dulezitejsi nez make-up:-) a urcite se vyplati investovat. Bryle ti vydrzi hodne dlouho, pokud se ti zhorsi oci, muzes vymenit jen skla.

3) Jeste co se tyce toho sebevedomi - je to vsechno o POCITECH, ktere se promitaji do tveho vystupovani. I kdyz vylozene nenapises nebo nereknes, ze si o sobe myslis to, co si myslis, lidi to vyciti (natoz pak dobrej personalista). Hodne veci se da "natrenovat" - jak pise EvcaK - dobre jsou knizky od Dalea Carnegieho. Ja osobne jsem taky hodne citliva a stalo me hodne usili, abych se dokazala naucit ovladat.

5) Moc se mi libi to, co sis vzhledem ke svemu zalozeni zvolila za rekvalifikaci. A taky obdivuju to, ze jsi toho schopna - no ano - jakepak nizke sebevedomi, ze jo (Ivule)? Drzim palce, at ti to vyjde, je to jedna z veci, ktere, si myslim, ze ti pomuzou zlepsit mineni o sobe!

no, tak moc strucne to zas nebylo:-) Holky, nezalozime precejen nejakou tu diskusi pro Mirku?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.