| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdo zaměstná matku malých dětí?

Miso, co myslis tim “a proc”? Ja jsem prece nepsala o tom, mit spickovy vkus. Ani o tom, ze je treba nakupovat ve znackovych obchodech. Ani o tom, ze clovek musi vypadat jako modelka. Psala jsem o tom, ze kazdy ma ten svuj vlastni styl a vkus, nekdo treba potrebuje trochu pomoct s hledanim (jako Mirka, ktera napsala, ze nevi, jak se obleknout, jak nalicit, aby ji to sluselo). Psala jsem, ze sice sleduju modu, ale ze se podle ni neridim, a nosim to, v cem se citim nejlip. To znamena ve valne vetsine dziny a triko/svetr. Na znackove veci si rozhodne nepotrpim, a proto jsem taky psala, ze se da rada hezkych veci najit i v sekacich. Myslis, ze kdybych tam nechodila, tak bych to vedela? (to jen k te tve poznamce, ze mi svatecni halenky v cene pres 400 Kc asi pripada o neco lepsi nez odev bezdomovcu). V praci jsme meli dziny zakazane, tudiz jsem udelala kompromis a chodila v kalhotach a halence/lepsim tricku. Jsem spise lezerni typ, takze bys me nasla nejen v dzinach/teplakach a tricku, ale i nenalicenou (tim myslim ani rasenku!). Rada se obleknu a nalicim pro zvlastni prilezitosti, jako je treba vecere s mym muzem, ale to je tak jednou za pul roku:-) To, ze to nedelam ale neznamena, ze nevim, jak se obleci ci nalicit nebo obracene - jen proto, ze to vim, tak se neoblikam do poslednich vystrelku mody ci kosmetiky. Proste chodim tak, jak mi to vyhovuje. A presne o tom jsem psala - myslim, ze si uplne presla jednu zakladni vec (zrejme jsem ji patricne nezduraznila), kterou jsem na adresu Mirky napsala: “Takze se proste oblekej do toho, v cem se citis dobre, nedostatky postavy se daji vhodne zakryt, pekne obleceni se najde i v sekacich!!!” Vzhledem k tomu, ze Mirka napsala, ze nevi, jak se obleknout nebo nalicit, aby ji to sluselo, jak to tu pochopila vetsina z nas (i ty, jelikoz radis, jak pouzivat korektor:o)), tak jsem se snazila poradit v tomhle ohledu i z hlediska druhe strany - pohovory jsem zazila z obou stran, jako zajemce i jako personalni. Absolvovala jsem i nejake vzdelani a personalistiku v praxi. Trvam na tom, ze personalista si utvori dojem o zajemci behem nekolika prvnich minut, a to nejen na zaklade vzhledu, ale zejmena na zaklade celkoveho vystupovani. Jednou jsem prijala cloveka, jehoz zivotopis byla napsan rucne, ani ne na stroji, ani na pocitaci; na pohovor prisel ve vytahanych dzinach a triku, neoholeny…; nemel potrebnou kvalifikaci ani vzdelani. Presto jsem ho prijala, i kdyz to byl svym zpusobem risk a muj sef protestoval. Proc? Mela jsem totiz proste pocit, ze ma tu spravnou naturu pro tu danou praci!!!
Taky jsem upozornila na jednu smutnou pravdu, ze existuji zamestnavatele a pozice, u nichz je vzhled na prvnim miste, a tam proste vzdelani, prirozena inteligence, sarm atd. jsou az na druhem miste.
Tedy, vseobecne, snaha byla poradit Mirce, jak na to. Brala jsem to spis z pozice potencionalniho zamestnavatele ci objektivniho pozorovatele, co si myslim, ze se jim honi hlavou (nebylo to o tom, co nosim ja:-)) Na Mirce uz pak je, aby si vybrala to, co ji z toho vyhovuje. Z nasich rad se muze maximalne inspirovat, ale vytvorit si svuj styl uz musi sama.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.