| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Otcovské fejetony: Z vězení do vězení

" RODINY SE NECHÁVAJÍ VYDRŽOVAT BEZDETNÝMA ? ... Psychouši a spol, není to stejná damagogie "KDO NEMÁ DETI JE SOBEC?."

to že tady není cosi systémove správné je zcela jansé.

Já taky zažila, že mi američanka závidela "podporu v mateřství, školky atd." ale když zjistila kolik je tu danové zatížení (tím myslím soubor veškěrých odvodu vč. DPH) tak vycouvala.

ono je to práve v tom "..... oni ve nemaj mateřskou,musej platit hlídačku .... ale, Z JEDNOHO PLATU UŽIVÍ RODINU A NA SLUŠNÉ BYDLENÍ I NA DOVOLENOU ZBÝVÁ."

a konkrétne .... máme tři deti, hypotéku, stavební spoření, manžel pracuje v soukormé firmě.

všechny tzv. dávky a odvody nás ani náhodou nedostanou na danové zatížení např. američanu, nechávala jsem si posílat výpisy pojištovny ... péči vč, porodů a novorozenecké zdravotní péče se beze zbytku pokreje s odvodu na pojištějí z platu manžela a jeho zamestnavatele. Máme na česko průmerný příjem a níkdo na nás nedoplácí, naopak jakmile se vrátím i na částečný uvazek do práce již opet budeme přispívat do společné kasy , kterou chápu jako solidaritu, pro případ težké nemoci, urazu etc .....

ono práve pokud si dobře spočítáte daně, tak pouze nejbohatší doplácejí v danovém systému na nejchudší, jinak "pouze" stát direktivne určuje na co "moje" peníze vydá. takže nemůže být řeči o nejaké hromadné parazitaci rodin na bezdetných.

a co naopak, velmi me pobavilo, jak pujčky na bydlení pro mladé, jsou nevýhodné pro manžele , stejne jako tzv,"novomanželské", protože pouze v případě manželství se počítá vek obou zučastnených, tj , JAK TO, ŽE JÁ APRIORI NA NEKOM PARAZITUJI, KDYŽ JSEM SI BYDLENÍ I ŽIVOBYTÍ DETÍ ZAPLATILA Z NAŠICH VÝDELKŮ? (nehodlala jsem o ne žádat, vadí mi to z principu rovné šance)

to co jsem obětovala .. je část (vetší část) svého volna stejne jako muj muž ... Nechodíme na volejbal jako dřív,jezdíme s dětma na kole, míň oba spíme .... nekoupím si každý rok nové rifle, zaplatim detem kroužky apodob. Tohle je možná ten důvod proč nekdo ty deti nemá nebo je odkládá na pozdeji. Je dobře když maj lidi deti až když si uvedomí, že místo nových riflí mi díte recipročně poskytne něco jiného...... zkuzte si nekdy jen projít byt po pokelou s 1m je uuuplne jinej:oD.

a co se týče práce a kariéry je to taky jen v myšlení a v chování společnosti např. bývalá ministrině zahraničí USA se taky vypracovala až po dětech, ono jde hlavne o to uvedomit si, že me ty děti také učí ..... vlastne řídím malý podnik o 5 ti lidech, a navíc jsme 2 rovnocení "spolunajitelé" a ředitelé, kteří se musí domluvit. je to velká škola komunikace, tolerance .... jde o to jen si uvedomit, jakou hodnotu upřednostním a co si víc cením.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.