mirkoerová:oP
a) omlouvam se vypadlo tam "statisticky" prumerný příjem , to je okolo 20 tis, pokud si vzpomínam na nějaké noviny s nedávné doby.
B)Jinak stavební spoření min. z poloviny částky je "splaceno předem" neb napřed spoříš -- v našem případejsme tedy de fakto zhruba asi čtvrtinu ceny bydlení jsme naspoříli ze svých příjmu (kdy i já pracovala) před mou mateřskou, navíc "mit hypotéku" neznamená nutne mít pujčeno nekolik milionu, prumerný domek pro rodinu se dá pořídit i kolem milionu, navíc napřed splácíš jen procenta až pak vlastní hypotéku ..... pokud si tudíž udeláš dobru finanční rozvahu, tak tě splácení bydlení přijde zhruba na dvojnásobek "tzv.nájmu" v društvním bytě.
a to se zaplatit dá, to že nenáme na rozhazování je jasné, ale já si nestěžovala, reagovala jsem na diskuzi, která podsouvala, že "dětní" parazituji na "bezdětných"
c) to, že se nemůžeš vyjádřit k první části mého textu ... každý by měl vedět, co se děje s veřejnými penězi .... ty si nezjištuješ rozpočet obce ve které žiješ a kam se investuje, nezajímá tě, jestli pojištovna proplácí tvým lékařum a kolik ta péče stojí, jak se investují peníze do školy ....?
me práve přijde smutné, že mi každý předhazuje , že "mi stát platí rodičák", ale kolik kdo odvádí např.na sociálku ví málokdo(s většiny platů se odvede víc než je rodičák a přídavky) - oni totiž odvody dělají skoro tolik kolik vyděláš čistého, i proto se "slaví"den danové svobody, který se u nás pohybuje někde před velkými prázdninami (do té doby odvádíš všechny peníze státu, pak děláš na sebe).
Peníze ve veřejném sektoru se odvíjí od hrubého národního produktu a to nejsou profese placené ze státního rozpočtu, ale ti kteří staví domy, kadeřnice , novináři ... tj, stát ti nic nedává, ty sveřuješ peníze uředníkům a vládě etc. a veříš, že je použijí ve "tvuj" prospěch, tj pro lékaře, učitele,soudum, policistum, k rozvoji kraju .... držím se zásady "Důveřuj, ale proveřuj"
:oP
ps. omlouvam se všem finančním odborníkum muj popis je jiste amatérský:oD.
Předchozí